Káros a túl sok futás!
Legalább olyan egészségtelen, mint a lustaságA testmozgás fontosságával mindenki tisztában van, ennek ellenére még mindig többségben vannak azok, akik semmit nem sportolnak. Azonban a túl sok mozgás is káros lehet a szervezetünkre. Pontosan mennyi az elegendő?
Az összefüggés akkor is megmaradt, amikor olyan tényezőket is figyelembe vettek, mint az életkor, a nem, az alkoholfogyasztás és a dohányzás. A kutatás szerint azok voltak a legegészségesebbek (vagyis náluk volt a legalacsonyabb a halálozás ebben az időszakban), akik nagyjából heti három alkalommal futottak, összesen 1 és 2,4 órát, lassú vagy közepes tempóban. Még azoknál is magasabb volt a halálozás aránya, akik közepes tempóban futottak, heti 2,5 - 4 órát.
A kertészkedés vagy a séta is hozzájárulhat ahhoz, hogy ritkábban alakuljon ki krónikus betegség.
Részletek itt!

A túl sok mozgás, például a túl sok futás is káros lehet a szervezetünkre
A túl sok edzésnek számos negatív hatása lehet, többek között megváltoztathatja a szív és a vérerek struktúráját és működését - korábbi kutatások már bizonyították, hogy a hosszútávfutóknál és a kerékpárosoknál nagyobb a szívritmuszavar, illetve a szívmegnagyobbodás kialakulásának esélye. Marott szerint a túl sok sportoláshoz is kötődő cselekedetek is veszélyeket hordozhatnak magukban, például azoknál, akik sokat sportolnak a szabadban, azoknál megnőhet a bőrrák kialakulásának esélye. Ezek is hozzájárulhattak a kutatási időszak alatt megnövekedett halálozásokhoz is.
"Ha szeretnénk jót tenni a szervezetünkkel, akkor sportoljunk rendszeresen, de tartózkodjunk a szélsőségektől. A heti háromszori, lassabb tempójú kocogásnak számos pozitív hatása van, és nem is elérhetetlen teljesítmény" - foglalta össze Marott.
Értékelje a cikket!