A maratoni edzés jót tehet a szívnek
Különösen jót tesz a középkorú férfiaknakA maratoni futásra való edzés kitűnő lehetőséget biztosíthat a középkorú férfiak számára, hogy csökkentség a szívproblémák kialakulásának esélyét - derül ki egy friss kutatásból.
h i r d e t é s
A szakértők rávilágítottak, hogy a 42 kilométeres futásra történő felkészülés negyvenöt 35 és 65 év közötti férfinál mérsékelte szívbetegség kockázati tényezőit. Mindannyian hobbiból sportoltak, és a 2013-as bostoni maratonra edzettek.
Tudta-e?
A maraton 42 195 méter távú futóverseny. A táv teljesítése sokak szerint emberfeletti teljesítményt jelent, ezért e sportág a kitartás egyik szimbólumává vált.A periódus végén átlagosan 5 százalékkal csökkent az LDL-koleszterinszintjük, 4 százalékkal az összkoleszterinjük, 15 százalékkal a trigliceridszintjük, illetve egy százalékkal a testtömegindexük. A legmagasabb oxigén-felhasználásuk, amely a tüdő és a szív egészségét mutatja, ugyancsak 4 százalékkal csökkent - ami javulást jelent.

A maratoni edzés jót tehet a szívnek (Fotó: Europress)
"Azért választottunk jótékonysági célból futó hobbisportolókat, mert profi atléták helyett átlagemberekre akartunk fókuszálni, akik spontán döntenek úgy, hogy lefutják a maratont" - magyarázta a kutatást vezető Dr. Jodi Zilinski, a Massachusetts-i Általános Kórház munkatársa.
"Egészségesebb mintaként szolgáltak, mint azt vártuk. Sokan közülük elég rendszeresen edzettek, de ettől még meg sem közelítették a profi atléták szintjét" - tette hozzá a szakértő.
A résztvevők szívének mérete, állapota, szerkezete és teljesítőképessége is javult a maratoni tréning végeztével. Az eredmények tanúsítják, hogy a rendszeres edzés milyen fontos az általános egészségi állapot javításának céljából. Dr. Zilinski szerint azonban mindenképpen szükséges az orvosi konzultáció egy ilyen edzésprogram megkezdése előtt.
h i r d e t é s