Készítsen arctisztítót és tonikot otthon

Ha elveszettnek érezzük magunkat a számtalan, különlegesebbnél különlegesebb eredményeket ígérő kozmetikai termék között, érdemes kipróbálni az otthon készített ápoló és tisztító kencéket. Ezek ugyanis legalább olyan hatásosak, ám jóval olcsóbbak és sokszor kíméletesebbek is a bőrhöz.

Akkor is érdemes ezeket kipróbálni, ha a bőrünk érzékenyebb, és erőteljesen reagál a külső hatásokra. A különböző kozmetikumokban ugyanis számtalan olyan vegyület található, melyek könnyen pattanásokat , kiütéseket, gyulladásokat, kipirosodást vagy viszketést okozhatnak.

A házilag készült kozmetikumokkal kapcsolatban azonban érdemes betartani egy-két szabályt. A készítésükhöz, illetve tárolásukhoz használt eszközöket mindig alaposan fertőtlenítsük. A kész krémeket, lemosókat tároljuk jól zárható, lehetőleg sötét színű vagy nem átlátszó üvegben, tégelyben, a közvetlen napfénytől és hőtől védve.

A legjobb helyük a hűtőszekrényben van, és mindig csak annyit készítsünk, amennyit rövid időn (egy-két hét alatt) felhasználunk, mert nem tartalmaznak tartósítószereket és könnyen megromlanak. Következzen néhány egyszerű recept!

Sok nő számára a napi arckrém felvitele éppolyan természetes dolog, mint a lélegzés, pedig egyes vizsgálatok szerint ezeknek a termékeknek a bőrbe masszírozása korántsem ér annyit, mintha az összetevőket egyszerűen csak meginnánk. Kattintson tovább!

Arctisztító készítése

Kíméletes és gyors arctisztítóhoz forrázzunk le 2 deci vízzel két evőkanál gyógynövényt (ez lehet kamillavirágzat, körömvirág , orbáncfű, levendula) fedjük le, hagyjuk állni 15 percig, majd szűrjük le.

Miután kihűlt, keverjünk bele egy evőkanál tejport, majd töltsük át jól záródó edénybe. Vattapamacs segítségével töröljük át az arcunkat reggel és este. Zsíros bőrre használjunk borsmentát vagy rozmaringot; száraz bőrre kamillát vagy édesköményt; normál bőrre pedig rózsát vagy levendulát.

Otthon is készíthetünk arcápolókat, természetes alapanyagokból

Arcradír készítése

Az arcradír segítségével eltávolíthatjuk az elhalt hámsejteket, felpezsdíthetjük a vérkeringést, ennek köszönhetően a bőrünk simább, ragyogóbb és egyenletes színű lesz. A rendszeresen radírozott bőrön általában kevesebbek a pattanások is, és az arckrémek hatóanyagi is jobban fel tudnak szívódni.

Kávédarálóban őröljünk meg egy csésze zabpelyhet , 1/3 csésze kukoricalisztet és 1/3 csésze szárított gyógynövényt (például körömvirágot, borsmentát, rozmaringot, levendulát vagy akár ezek keverékét). Tehetünk mellé 1-1 teáskanál cukrot vagy mandulát is. A porrá őrölt arcradírt tartsuk jól zárható edényben.

A használatához vegyünk egy kevés port a tenyerünkbe, majd keverjük össze annyi vízzel vagy növényi olajjal, hogy jól kenhető pasztát kapjunk. Kenjük az arcunkra, majd óvatos, körkörös mozdulatokkal alaposan masszírozzuk át a bőrünket. Langyos vízzel öblítsük le!

Arctonik készítése

Arctisztítás után érdemes tonikot is használni, ez eltávolítja az arctiszító maradványait, összehúzza a pórusokat, felfrissíti a bőrt. A legegyszerűbb arctonikhoz keverjünk össze egy csésze vizet és két evőkanál almaecetet egy flakonban, majd egy vattapamacs segítségével töröljük át az arcot. A szem környéki érzékeny területeket hagyjuk ki! Frissítő, gyógynövényes tonikhoz tegyünk egy edénybe azonos mennyiséget (1-1 teáskanálnyit) a következő szárított növényekből: körömvirág, kamilla, rozmaring, zsálya, rózsaszirom és citromhéj. Öntsünk rá annyi almaecetet, hogy ellepje, alaposan fedjük le, majd hagyjuk állni két hétig. Naponta kétszer keverjük meg! Két hét után szűrjük le, majd keverjünk hozzá fél csésze rózsavizet. Hűtőszekrényben tároljuk!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 16 fok között valószínű. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra