Lábápolás
Nagy baj lehet egy kis bőrkeményedésből
A lábujjakon, sarkakon és a talp egyéb részein megjelenő bőrmegvastagodás- és keményedés sokaknak okoz kisebb-nagyobb problémát. Az eltávolítására nem csak azért érdemes időt és energiát szánni, mert papucsban, szandálban nem mutat jól, hanem azért is, mert kezeletlenül hagyva akár komolyabb egészségügyi problémák forrása is lehet.
Így ápoljuk a száraz bőrt a lábainkon
Bár a hűvösebb idő beköszöntével egyre kevesebbszer tesszük közszemlére lábainkat, hiszen nadrágot, harisnyát és zoknit húzunk, azért ilyenkor sem szabad elhanyagolni őket, sőt! Az őszi-téli hónapokban még több gondoskodásra szorulnak, mert ilyenkor - akárcsak testünk más területein - itt is hajlamosabb a bőr a kiszáradásra.
Gyógyszerkereső
Túlnyomóan borult, párás, egyes részeken tartósan ködös idő várható. Helyenként szitálás, a fagyos nyugati tájakon ónos szitálás előfordulhat. A légmozgás gyenge vagy mérsékelt marad.Késő este -1 és +4 fok közé hűl le a levegő. Jó hír a frontérzékenyeknek!