Kirándulás
Ne hősködj a hosszú hétvégén! – közzétették a tűzoltók a természetjárás alapszabályait
Az őszi szünetben sokan mennek ki a szabadba, még ha jelenleg az időjárás ennek nem is annyira kedvez. Vannak azonban olyan szabályok, amelyeket ilyenkor is muszáj betartani, hiszen ezek akár az életedet is megmenthetik.
Tényleg működik, ha halottnak tettetjük magunkat? Ez a teendő, ha medvébe botlunk
A magyarországi medvepopuláció nem éri el az egy tucatot sem, mégsem zárható ki teljesen, hogy az ország észak-északkeleti részén kirándulva keresztezzük ennek a termetes állatnak az útját. Pánikba esni ilyenkor sem szabad, az útmutatások betartásával és kis szerencsével a támadás – amely alapvetően nem célja az állatnak – ilyenkor elkerülhető.
Gyógyszerkereső
Olvasd el aktuális cikkeinket!
„Az endoszkópos vizsgálat az aranystandard, a ma ismert legjobb módszer” – így működik a korszerű gasztrodiagnosztika
Honnan tudhatjuk, hogy a lehető legjobb kezekben vagyunk egy endoszkópos vizsgálat elvégzésekor? Kell-e tartanunk az altatás lehetséges szövődményeitől? Rendelő vodcastünk következő adásában a minőségi endoszkópia kapcsán gyűjtöttünk össze néhány fontos tudnivalót.
A forró leves terápiás ereje: ezt edd, hogy hamarabb meggyógyulj – Recepttel!
A hideg időben nagyon jól tud esni egy tál forró és ízletes leves. Ráadásul az egészségnek is jót tesz! Mutatjuk, miért éri meg gyakran levest enni a téli hónapokban, valamint egy receptet is mutatunk, amely hozzájárulhat a gyorsabb gyógyuláshoz.
Így lesz finom a teljes kiőrlésű lisztből készült karácsonyi süti – csak egy kicsit kell változtatni a recepten
A legtöbb karácsonyi süteménynek fehér búzaliszt az alapja, és sokan esküsznek is arra, hogy az édességek kizárólag finomlisztből készítve lesznek finomak. Pedig bátran választhatjuk az egészségesebb és táplálóbb alternatívákat is – csupán egy kis receptváltoztatás kell az ízletes végeredményhez.
Általában borult, egyes részeken továbbra is párás, ködös marad az idő, időszakosan azonban vékonyodhat, szakadozhat a felhőzet - főként a déli, délkeleti tájakon. A szitálás, ónos szitálás mellett a nap első felében az ország északkeleti vidékein gyenge eső még előfordulhat, majd ott is csökken a csapadék esélye. A légmozgás nagyrészt gyenge vagy mérsékelt lesz.A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 2 és 8 fok között alakul, de néhol ennél akár enyhébb is lehet az idő. Ma kettős fronthatás várható, egy mediterrán ciklon érkezése miatt.