Fontos változás jöhet a városokban, életeket menthet

A kormányoknak többet kell tenniük a közlekedési balesetek megelőzése érdekében, és ennek egyik lehetséges módját a sebességkorlátozások jelentik – hívta fel a figyelmet az Egészségügyi Világszervezet (WHO) friss jelentése, amely a balesetek és az erőszak csökkentésére tett erőfeszítéseket foglalta össze.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint világszerte naponta mintegy 12 ezer ember veszti életét balesetek, illetve erőszak következtében. Ez évente hozzávetőleg 4,4 millió halálozást jelent.

sebességkorlátozás, város, közlekedés, baleset, biztonság
Akár napi 12 ezer élet is múlhat a sebességkorlátozás szigorításán. Fotó: Getty Images

A WHO statisztikája szerint háromból egy haláleset a közlekedésben történik, minden hatodik öngyilkosság, kilencből egy gyilkosság, minden hatvanegyedik elhalálozás pedig háborúk, illetve fegyveres konfliktusok következménye.

Mit lehetne tenni?

Az ENSZ-szervezet kiemelte a közlekedésbiztonsági előírások ellenőrzésének, valamint a szabályszegők megbüntetésének fontosságát. A WHO példaként említette, hogy a spanyolországi városokban elrendelt, óránkénti 30 kilométeres sebességkorlátozás növelte a közlekedés biztonságát.

Egyre nehezebb lesz az élet a városokban.

Hozzátették, a közlekedés biztonságához nagyban hozzájárulna egy megfizethető tömegközlekedési hálózat fenntartása is.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

Ekkor kell átállítani az órákat – idén könnyű eltéveszteni
gyógyszerfelírás
Eldőlt, nagy változás jön a gyógyszerfelírásban – Hivatalosan is kihirdették
A 10 legjobb kutyafajta kisgyerekes családoknak – Kistestűtől a nagytestűig
grapefruit
Ez a kedvelt gyümölcs többet árthat, mint használ
szívbarát étrend
Így védd a szívedet egyetlen gyümölccsel – már napi fél is elég belőle
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +12 °C
Minimum: +5 °C

Általában erősen felhős vagy borult időre számíthatunk többfelé esővel, záporesővel. A Dunántúlon és északkeleten sokfelé erős, előbbi térségben nagy területen viharos lesz az északias irányú szél, a Balaton térségében akár erősen viharos lökések is előfordulhatnak.A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 10 és 16 fok között várható, a tartósan borult, viharos széllökésekkel jellemzett vidékeken ennél több fokkal hidegebb maradhat az idő. Az orvosmeteorológiai előrejelzés szerint még érezhetjük a szombati hidegfront utóhatásait, így az időjárásra érzékenyek továbbra is változatos panaszokkal küzdhetnek.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Kvíz: meddig tart egy pánikroham? – Felismernéd a figyelmeztető jeleket? Heves szívdobogás, légszomj, halálfélelem – a pánikbetegség tünetei sokakat megijesztenek, mégis rengeteg tévhit kering róla. Teszteld, mennyire ismered!
kvíz
Kvíz: mi történik az agyban alvás közben? – Teszteld a tudásod! Agyunk irányítja a gondolatainkat, döntéseinket és még azt is, hogyan tanulunk vagy emlékezünk. De vajon mennyit tudunk róla valójában? Teszteld a tudásod ebben az izgalmas kvízben!