Ne "tömjük" magunkat C-vitaminnal! A minőség fontosabb! (x)

A C-vitamin előnyeiről már sokat hallottunk. Arról viszont már kevesebbet, hogy a különböző felszívódási akadályok miatt milyen jelentős mennyiség ürül ki hasznosulás nélkül a szervezetből. De akkor mégis milyen készítményt válasszunk?

A C-vitamin nélkülözhetetlen hatóanyag. Számos jótékony hatása közül ugyanis az egyik legfontosabb, hogy immunrendszerünk működését támogatja, hozzájárulva ezzel a civilizációs betegségek (pl. daganatok, szív- és érrendszeri problémák, allergia), a megfázás és különböző megbetegedések, valamint a stressz elleni védelemhez. Nem véletlen, hogy Dr. Linus Pauling és Dr. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas orvosok szerint is a C-vitaminnak minden háztartásban alapélelmiszerként jelen kellene lennie a mindennapok során. Pusztán táplálékkal ugyanis a kellő mennyiséget nem tudjuk bejuttatni. A C-vitamin pótlás így elkerülhetetlen, de a felszívódási hatékonyság szempontjából egyáltalán nem mindegy, milyen készítménnyel pótoljuk!

Komoly felszívódási nehézségek

A C-vitamin . Ráadásul minél nagyobb C-vitamin dózishoz jut a szervezet egyszerre, annál kisebb mennyiséget képes hasznosítani belőle. 1000mg hagyományos C-vitaminnál akár a C-vitamin 80%-a kiürül anélkül, hogy a szervezet hasznosítani tudná. Mi történik a fel nem szívódott C-vitaminnal? Először a vastagbélbe kerül. Ilyenkor gyakran tapasztalhatók kellemetlen mellékhatások (pl. gyomorégést, megnövekedett vizelési inger). A vastagbélből a C-vitamin egyenesen a vizeletbe választódik ki. Ebből is látszik, hogy nagyobb dózisok szedése esetén csupán azt érjük el, hogy vizeletünk C-vitaminban különösen gazdag lesz. Ez pedig növelheti a vesekő kialakulásának kockázatát is az arra hajlamos egyéneknél.

A lényeg a hasznosulás

Fontos tudni, hogy a lényeg a minőségen, és nem a mennyiségen van. Nem nagy dózisokat kell szedni, hanem olyan készítményt, melynek a C-vitamin tartalma valóban hatékonyan képes felszívódni a szervezetbe. A liposzómális technológiával előállított C-vitamin ebből a szempontból újdonságnak számít. Mert míg a hagyományos C-vitaminok esetében csupán a bevitt mennyiség egy része jut el a véráramig, és még kevesebb jut be a sejtekbe, addig a liposzómális technológia lehetővé teszi a C-vitamin kiváló hasznosulását a szervezetben. A C-vitamint ugyanis olyan természetes foszfolipid réteg veszi körül, mely sejtmembránjainkat is alkotja. A foszfolipid réteg védőburkot nyújt a C-vitamin számára az emésztési folyamat során, és a nyújtott felszívódáson túl lehetővé teszi, hogy a C-vitamin könnyebben bejusson a sejtekbe. Így hosszabb időre képes a szervezet magas C-vitamin szintjét biztosítani. A felszívódási hatékonyságnak köszönhetően pedig kíméli az emésztőrendszert.

Ez a megoldás a természetben sem ismeretlen. Az anyatejben például szintén ilyen foszfolipidek veszik körül a tápanyagokat, hogy a babák szervezete a lehető legjobban tudja azokat hasznosítani.

Mekkora dózist szedjünk?

A liposzómális C-vitamin esetében nagyobb dózis szedése esetén sem kell azon aggódni, hogy a C-vitamint a fürdőszobában "látjuk viszont". De a dózisok akár csökkenthetők is, hiszen a hatóanyag eljut oda, ahol ténylegesen hatnia kell. Felnőtteken végzett vizsgálatok eredményeit nézve pl. 600 mg liposzómális C-vitamin csaknem 3000 mg hagyományos C-vitaminnak felel meg. A liposzómális technológia a ma ismert egyik legfejlettebb technológia a C-vitamin sejtekhez való célzott eljuttatásában. A tudomány és a természet ötvözésével kiemelkedően magas felszívódást tesz lehetővé a véráramba és a sejtekbe.

Olvassa el sorozatunk további cikkeit is!

  • Mennyi vitamint szedjünk?
  • Őszi immunerősítés: kezdjünk el készülni a télre!
  • Árulkodó jelek: vírusos vagy bakteriális a fertőzés?
  • A tél vitaminja: minden, amit tudni kell a C-vitaminról
  • Miért olyan fontos szervezetünknek a C-vitamin?
  • Hatással van-e a C-vitamin a vérnyomásra?
  • A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

    Olvassa el aktuális cikkeinket!

    Orvosmeteorológia
    Fronthatás: Hidegfront
    Maximum: +14 °C
    Minimum: +6 °C

    Többnyire borult lesz az ég, de hajnalban az északnyugati, északi részeken már szakadozhat, csökkenhet a felhőzet. A csapadékzóna kelet, délkelet felé fokozatosan elhagyja az országot. Az északi szélvédett völgyekben párássá válhat a levegő. A délkeleti tájakon mérséklődik a légmozgás, majd hajnalban az Észak-Dunántúlon elkezd megélénkülni az északnyugati szél. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire 2 és 7 fok között alakul, de a szélárnyékos, kevésbé felhős északi völgyekben 0 fok körüli értéket is mérhetünk. A melegedésnek egy markáns hidegfront vetett véget, ami sokaknál okozhat kellemetlenséget.

    Hogy érzed magad?

    Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


    Hogy érzed most magad fizikailag?

    Hogy érzed magad?

    Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


    Milyen most a lelkiállapotod?

    Hogy érzed magad?

    Legjobban:
    Legrosszabbul:
    Kezdjük újra