Így fogyhatunk le éhezés nélkül

Nem kell, hogy a fogyókúra egyet jelentsen a koplalással. Bizonyos esetekben még az is előfordulhat, hogy nem kell kevesebbet ennünk, mint korábban, egyszerűen csak néhány hozzávalót kell valami másra cserélnünk az ételeinkben.

A koplalás már csak azért sem jó ötlet, mert minél kevesebbet eszünk és minél több mindent vonunk meg magunktól, annál többet gondolunk majd az evésre, és annál nagyobb az esélye, hogy végül egy ponton megingunk, és nem tudjuk magunkat tartani a terveinkhez.

Tudatos választás

Sokan nem is gondolják, milyen sok pluszkalóriától kímélik meg magukat már csak azzal, hogy saját készítésű ételt esznek a kifőzdékben vásárolt vagy házhoz rendelt készételek, gyorsételek vagy fagyasztott készételek helyett. A házilag készített ételek nemcsak olcsóbbak, de egészségesebbek is, illetve az összetevők és az adagok felett is nagyobb kontrollunk van.

koplalás, éhezés, fogyókúra, diéta, egészség
Az éhezés helyett inkább apróbb változásokkal próbáljunk meg lefogyni! Forrás: 123rf

Az is jó ötlet lehet, ha néhány kedvenc ételünk helyett megpróbálunk hasonlóan finom, viszont kalóriaszegényebb és egészségesebb alternatívát választani. Bolti gyümölcsjoghurt helyett (amelyben általában nagyon sok a cukor) inkább vegyünk natúr görög joghurtot, és keverjünk bele valamilyen édesebb ízű gyümölcsöt!

Búcsú a lekvártól és a csipsztől

Lekvár helyett együnk inkább házilag készített gyümölcspépet! Ezt úgy készíthetjük el, hogy valamilyen bogyós gyümölcsöt - amely akár fagyasztott is lehet - villával összetörünk, és esetleg egy pici mézet vagy édesítőt adunk hozzá. Így akár 11 gramm cukrot is megspórolhatunk. Agavészirup helyett válasszunk juharszirupot - utóbbiban ugyanis kevesebb a fruktóz és több az antioxidáns.

Burgonyacsipsz helyett rágcsáljunk inkább házilag készített pattogatott kukoricát az esti sorozatnézéshez. Kevesebb benne a kalória, a zsír és a szénhidrát is. A hamburgert pedig - bár ez a rajongóknak elsőre talán halálos bűnnek hangzik - kérhetjük "pucéran", azaz zsömle vagy buci nélkül is. Ezzel akár 18-20 gramm gyors felszívódású szénhidrátot és számos kalóriát megspórolhatunk - a burgerben úgyis a hús a lényeg, nem igaz?

A méret a lényeg?

Nagyon fontos, hogy azt is megtanuljuk, miből mekkora számít egy adagnak . Ne dőljünk be a közösségi oldalakon látható gusztusos fotóknak, és ne hagyatkozzunk a szemmértékünkre!

Vannak, akik már azzal képesek megszabadulni néhány kilótól, hogy minden esznek, amit korábban is, egyszerűen csak pontosabban kimérik az adagokat, és bizonyos ételekből kisebb mennyiséget visznek be, mint addig.

A fogyókúra gyakori buktatói Fogyni egyébként sem egyszerű dolog, de ha nem ismerjük, hogyan működik a testünk, akkor még nehezebb. Éppen ezért fontos, hogy tisztában legyünk a leggyakoribb diétás tévhitekkel , amelyek közül sok még mindig tartja magát a köztudatban.

Testünk és pénztárcánk is jól jár

Sokak számára az egyik ok, amiért nehezen térnek át az egészségesebb étkezésre, hogy nincs feltétlenül pénzük megfizetni a friss zöldségeket, gyümölcsöket. Nekik jó hír, hogy a gyorsfagyasztott változatoknak is pontosan ugyanolyan jó a tápértéke, és gyakran olcsóbbak is, mint a frissek.

Szintén pénzt, és kalóriát spórolhatunk, ha nem ruházunk be a bioboltokban, egészséges ételeket áruló helyeken kapható proteinszeletekre, fehérjegolyókra: együnk inkább egy főtt tojást. Ebben jóval kevesebb a kalória, olcsóbb, és egy tojással 6,3 gramm fehérjét vihetünk a szervezetünkbe.

Forrás: brightside.me

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

Ekkor kell átállítani az órákat – idén könnyű eltéveszteni
gyógyszerfelírás
Eldőlt, nagy változás jön a gyógyszerfelírásban – Hivatalosan is kihirdették
A 10 legjobb kutyafajta kisgyerekes családoknak – Kistestűtől a nagytestűig
magas rosttartalom
Ugyanolyan rostdús, mint az útifűmaghéj, de negyedannyiba kerül – ez a 3 legjobb alternatíva
Az Alzheimer-kór 16 korai jele: nem mindig a feledékenység az első tünet
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +11 °C
Minimum: +5 °C

Jobbára erősen felhős vagy borult marad az idő. Az ország keleti kétharmadán többfelé várható eső, zápor, a legtöbb csapadék az Alföldön egy összeáramlási vonal mentén hullhat, ott jelentős mennyiség is összegyűlhet. A nyugati megyékben ugyanakkor csak kevés helyen eshet. Az északi, északnyugati szél többfelé lesz erős, de viharos lökések már csak a Balatonnál és Sopron térségében valószínűek.A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 7 és 13 fok között várható, északkeleten, keleten lehet ennél pár fokkal melegebb, míg a tartósan csapadékos helyeken hidegebb idő.Késő este 5, 11 fok valószínű. Hétfőn várhatóan nem kell erős fronthatástól tartani.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Szem és látás: alaptudás, mégis sokan hibáznak – Teszteld magad kvízünkben! Szemünk egészsége kellő törődést igényel a mindennapokban, sokszor mégis megfeledkezünk róla. Mennyire vagy jártas a témában? Teszteld a tudásod kvízünkben!
kvíz
Kvíz: meddig tart egy pánikroham? – Felismernéd a figyelmeztető jeleket? Heves szívdobogás, légszomj, halálfélelem – a pánikbetegség tünetei sokakat megijesztenek, mégis rengeteg tévhit kering róla. Teszteld, mennyire ismered!