Ehetnek-e zabpelyhet a cukorbetegek?

A diabétesz mára valóságos népbetegséggé vált, köszönhetően az általános elhízásnak, a kevés mozgással járó életmódnak és az egészségtelen táplálkozásnak. Az étkezés minőségének javítása változtathat a helyzeten.

Sokféle megoldás van, amivel megelőzhetjük a cukorbetegséget , vagy csökkenthetjük a tüneteit. Az egyik az élelmiszerfogyasztásunk szerkezetének átalakítása, amiben fontos szerepet kaphat a zabpehely vagy a zabkása. Előbbi a boltokban konyhakészen kapható, míg a hagyományos kását egy óra főzéssel készíthetik el az egészséges reggelire vágyók (amennyiben nem zabpehelyből készítik). Érdekes tény, de ha acél késsel dolgozzuk fel a zabot, jelentősen csökkenthetjük a főzési időt.

A zabpehely jót tesz a vércukorszintnek!

A zabpehely jót tesz a vércukorszintnek!

Természetesen, a különböző zab-alapú ételek állaga és íze változó lehet, ezért az egyéni ízlés határozza majd meg, melyik lesz a kedvencünk. Ami fontos, hogy a zabban lévő komplex szénhidrátok jótékony hatással vannak a vércukorszintre.

Az ember vércukorszintje általában a gyorsan emésztődő ételek miatt ugrik meg hirtelen, de a zab nem ezek közé tartozik. Azonban azt nem szabad elfelejteni, hogy nem tartalmaz túl sok zsírt és fehérjét, ezért mivel a megfelelő étrendnek mindhárom alapanyagot tartalmaznia kell, feltétlenül szükséges gondoskodni a zsír és fehérjebevitelről is.

Megfelelő reggeli lehet például egy tál zabpehely , amibe diót, mandulát vagy pekándiót teszünk, ezek ugyanis az egészséges zsír mellett némi fehérjét is tartalmaznak. Ha mindezt tejbe áztatjuk vagy megfőzzük, akkor a fehérje-utánpótlásról is gondoskodtunk.

Sokszor hallani azt is, hogy reggelire tápanyagban gazdag ételeket érdemes fogyasztani. Lássuk, hogyan tudunk kevés fáradsággal, mégis energiadús, egészséges reggelit készíteni! Részletek!

De használhatunk gyümölcsöket vagy joghurtokat is, a lényeg, hogy a zabpehely mindenképpen egészséges választás, különösen a cukorbetegek számára.

A zabpelyhet nem csak reggelire, gyümölccsel lehet elkészíteni. Nem feltétlenül kell hozzá tej és édes íz. A cukorbetegek sósan is fogyaszthatják, fel lehet ugyanis dúsítani zöldségekkel, gombával, spenóttal, zöldhagymával, kissé megborsozva, köménnyel, és természetesen jöhet hozzá sajt és tojás is.

Forrás: MNT

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +18 °C
Minimum: +6 °C

A keleti országrészben nagyrészt derült idő várható, miközben a Dunántúlon a felhőzet fokozatosan szakadozik, csökken, de a nyugati határ felé haladva egyre nagyobb az esélye annak, hogy felhős marad az ég. Csapadék nem lesz. A keleti, délkeleti szelet az Észak-Dunántúlon élénk lökések kísérhetik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 21 fok között alakul. Késő estére többnyire 5 és 11 fok közé hűl le a levegő. Fronthatásra az előrejelzés szerint a következő napokban nem kell számítani.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra