A kiégés lehetséges tünetei

A 21. században a kiégés egyre gyakrabban használt kifejezéssé vált. Akik megtapasztalják, a lelkesedésük elvesztéséről, állandó pesszimizmusról és sikertelenség-érzésről számolnak be. Ezek az érzések a munkával és a magánélettel kapcsolatban is jelentkezhetnek.

Kutatások szerint a kiégés a fizikai és a mentális egészségünkre is károsan hat, és ezek a káros hatások nagyon sok területen és nagyon sokféle módon jelentkezhetnek. A blogs.webmd.com összegyűjtötte a lehetséges tüneteket.

A kiégés jelei

  • Fájdalom: állandó, vagy visszatérő fájdalomérzet, például fejfájás, gyomorfájás vagy izomfájdalom, minden különösebb ok nélkül.
  • Düh: ingerlékenység, gyakori dühbe gurulás, a negatív érzelmek feletti kontroll elvesztése.
  • Kedvetlenség: motivációvesztés, libidócsökkenés, a korábban kedvelt dolgok, hobbik, emberek utáni érdeklődés fokozatos elvesztése.
  • Negatív hozzáállás: korábban nem jellemző pesszimista életszemlélet, fokozódó cinizmus, irónia.
  • Fáradtság: folyamatos, krónikus fáradtságérzet fizikai, mentális és érzelmi téren is.
A kiégéssel küzdő embereket állandó fáradtság és letargia gyötri
A kiégéssel küzdő embereket állandó fáradtság és letargia gyötri

Minél többet tapasztalunk magunkon ezekből a tünetekből, annál nagyobb az esély rá, hogy kiégéssel van dolgunk, és ebben az esetben érdemes szakember segítségét kérni. A kiégésnem kell végleges állapotnak lennie, a dolog számos technikával kezelhető. Sokaknak segíthet az életmódváltás, a meditáció, a sport, de akár az is, ha többet alszanak, vagy másképpen kezdenek táplálkozni. A legmegfelelőbb módszer megtalálását érdemes orvosra bízni.

A stressz 10 jele
Egy kutatás szerint a sok stressz akár öt és fél évvel is megrövidítheti az életünket, és egy átlagos felnőtt naponta legalább 11 percet idegeskedéssel tölt. A stressznek természetesen jelei is vannak – minél többet tapasztalunk magunkon, annál fontosabb, hogy valamilyen relaxáló vagy meditatív tevékenység után nézzünk, ami képes kikapcsolni és megnyugtatni.

Hogyan kerülhető el a kiégés?

A kiégés elkerülése érdekében érdemes heti 5 napon át legalább 30 perces testmozgást végezni, rendszeresen meditálni. Emellett fordítsunk elegendő időt az alvásra, illetve egy olyan alvási rutin kialakítására, amelyet minden nap betartunk. Járjunk rendszeresen társaságba, töltsünk időt a barátainkkal, szeretteinkkel, és fogyasszunk minél kevesebb cukrot, illetve feldolgozott, vagy finomított élelmiszert.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra