A dolgozók fele sírt már a munkahelyén

A dolgozók majdnem felénél eltört már legalább egyszer az a bizonyos mécses munkaidőben.

Előfordulhat, hogy valaki a munkaidő alatt érzi úgy, már nem tudja tovább rejtegetni a könnyeit, és elsírja magát a folyosón, a fénymásolónál, a mosdóban vagy akár az irodában. A munkahelyi könnyfakadás jelensége nem is olyan ritka, mint gondolnánk. Egy, a New York Post által idézett felmérés eredménye szerint a munkavállalók 45 százaléka pityeredett már el legalább egyszer a munkahelyén.

sírás, munka, munkahely, munkahelyi stressz, érzelmi stressz
A munkavállalók majdnem fele sírt már a munkahelyén. Fotó: iStock

Ezért sírunk munkaidőben

De vajon miért fakadunk sírva az irodában? Az ok sokaknál egyértelmű: elviselhetetlen a főnök, túl sok a munka, rossz az irodai hangulat, vagy egyszerűen csak nehezen viselik a stresszt. Ám egy idei felmérés szerint a válaszadók 19 százalékánál inkább személyes okok, magánéleti gondok és egészségügyi problémák állnak a munkahelyi könnyek hátterében. A pénzügyi igazgatók 44 százaléka szerint egyébként nincs semmi gond azzal, ha valaki pityereg az irodában - egészen addig, amíg a dolog nem válik rendszeressé.

A sírás ezért egészséges

A sírással kapcsolatos legérdekesebb tényeket itt olvashatja el!

A sírásnak egyébként számos jótékony hatása van - testileg és lelkileg egyaránt. Ahogy már korábban is megírtuk , a sírás fájdalomcsillapító és méregtelenítő hatású, de az önnyugtatásban is segít: már pár perc könnyezés után érezhetjük, hogy kezdünk megnyugodni. Emellett hangulatjavító hatása is lehet, és segíthet helyreállítani az érzelmi egyensúlyt.

A sírásnak már születés pillanatában döntő jelentősége van. A kisbabának ugyanis fel kell sírnia, hogy a tüdeje működni kezdjen, illetve kitisztuljon az orrából és a szájából a felesleges folyadék. Életünk első éveiben pedig szinte kizárólag a sírással kommunikálnak a gyerekek. Azonban gyász esetén is fontos szerepet kapnak a könnyek, segítenek ugyanis a fájdalom és a veszteség feldolgozásában.

Egy másik cikkünkben pedig arról írtunk, hogy olykor előfordulhat, hogy valaki látszólag ok nélkül pityeredik el. A könnyek hátterében azonban ilyenkor is számos dolog - például alváshiány stressz, kiégés, a PMS, perimenopauza, menopauza vagy akár B12-vitaminhiány is - állhat.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +14 °C
Minimum: +5 °C

Többnyire borult lesz az ég, de hajnalban az északnyugati, északi részeken már szakadozhat, csökkenhet a felhőzet. A csapadékzóna kelet, délkelet felé fokozatosan elhagyja az országot. Az északi szélvédett völgyekben párássá válhat a levegő. A délkeleti tájakon mérséklődik a légmozgás, majd hajnalban az Észak-Dunántúlon elkezd megélénkülni az északnyugati szél. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire 2 és 7 fok között alakul, de a szélárnyékos, kevésbé felhős északi völgyekben 0 fok körüli értéket is mérhetünk. A melegedésnek egy markáns hidegfront vetett véget, ami sokaknál okozhat kellemetlenséget.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra