Az érzelmek újraértékelésével csökkenthető a szorongás!

Amikor közeledik a baj, mit tesz? Elmenekül? Elbújik? Úgy tesz, mintha semmi sem történne? A legújabb kutatás szerint az, ahogyan érzelmeinket jó és rossz időkben szabályozzuk, befolyásolhatja a szorongás mértékét.

Az Emotion szaklapban megjelent kutatás során az Illinois Egyetem kutatócsoportja 179 egészséges férfit és nőt kért fel arra, hogy töltsenek ki kérdőíveket azzal kapcsolatban, hogyan kezelik érzelmeiket, és milyen mértékű szorongást éreznek különböző helyzetekben. A kutatók azt vizsgálták, hogy az eltérő érzelmi stratégiák a szorongás nagyobb vagy kisebb mértékével hozhatók-e összefüggésbe.
Az eredmények azt mutatták, hogy az újraértékelés nevű érzelemszabályozási stratégiát alkalmazó személyek általában kevesebb társadalmi szorongást és kevesebb általános szorongást tapasztaltak, mint azok, akik kerülik érzelmeik kifejezését. Nicole Llewellyn, a kutatás vezetője elmondta, hogy az újraértékelés során új oldalról közelítjük meg a problémát. "Amikor valami történik, megpróbáljuk pozitívabb fényben megvizsgálni, inkább optimista, mint pesszimista módon. Újraértékeljük a történteket, és végiggondoljuk, mik a pozitívumai. Hogyan lehet probléma helyett serkentő kihívásként tekinteni a történtekre" - magyarázta Llewellyn.

A kutatás azon résztvevői, akik rendszeresen ezt a fajta megközelítést alkalmazzák, kevésbé súlyos szorongásról számoltak be, mint azok, akik általában elfojtják érzelmeiket.

A kutatók szerint az eredmény azért fontos, mert míg a szorongás kialakulásában szerepet játszó genetikai és környezeti tényezők ellen nem sokat tehetünk, érzelemszabályozó stratégiánkat sikeresen megváltoztathatjuk.

Értékelje a cikket!

Hogy érzi magát? Országos eredmény megtekintése >>
Hogy érzi magát?
Kirobbanó formában van? Válassza ki a lelki- és testi állapotához illő emojit és nézze meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!
Milyen most a lelkiállapota?
Letargikus vagyok
Kissé magam alatt vagyok
Kiegyensúlyozott vagyok
Jókedvű vagyok
Majd kiugrom a bőrömből
Hogy érzi magát?
Hogy érzi most magát fizikailag?
Teljesen hulla vagyok
Fizikai állapot
Legjobban:
Legrosszabbul:
További cikkek
Szóljon hozzá Ön is és olvassa el mások hozzászólásait

Humánmeteorológia

Humanmeterológia szolgaltatója

Fronthatás:
Nincs front

Maximum:
0, +5 °C
Minimum:
-8, -3 °C

Hazánkban kedden délelőtt erősen felhős lesz az ég, csak északkeleten lehet szakadozottabb a felhőzet.

Egészséget befolyásoló hatások:
gyenge

Részletes adatok és előrejelzés

Tekintse meg az időjárási frontokat!Térképezze fel a pollen adatokat!

Kövesse a Házipatikát:

GyógyszerekGyógyszerkereső