Miért kell 10 órakor lefeküdni?
Így tudunk javítani az alvásunk minőségénAz, hogy mennyit és milyen módon alszunk, befolyásolja nemcsak az egész napos teljesítményünket, de az egészségi állapotunkat is.
Valóban 10 órakor kell lefeküdnünk?

Mikor kellene aludni menni?
Meddig bírjuk alvás nélkül?
Ha közel 80 évesen visszagondolunk életünkre, a következő statisztikát vonhatnánk le: 9 évet néztünk tévét, 4 évet vezettünk autót, 92 napig ültünk a vécén és 48 napig szexeltünk. És több mint 25 évet aludtunk. Tudjon meg többet, kattintson!
Fejlődésünk során a természetes életritmusunk a napsütéses órák számához igazodott - azaz világosban fent vagyunk, sötétben nyugovóra térünk, és minél közelebb van a Nap a Földhöz, annál energikusabbak vagyunk. Shawn azt javasolja, hogy a fenti ismeretek birtokában próbáljuk az alvásra szánt órákat 22:00 és 06:00 közé időzíteni. Nyugodtan kezelhetjük rugalmasan ezt az időintervallumot, próbálgassuk, nekünk melyik a megfelelő.
- ne nézzünk lefekvés előtt két órával televíziót, monitorokat, egyéb képernyőket
- ha edzeni szeretnénk, azt időzítsük a napunk elejére, a korai órákra
- a nap második felében ügyeljünk az étkezésünkre és ne igyunk koffeint, ne együnk cukrot és tejtermékeket
Az sem jó, ha túl sokat alszik
Az alváshiány káros következményei közismertek, ám a korábbi kutatások szerint a túl sok pihenés hasonló problémákhoz vezethet. Egy több mint 9 ezer fő bevonásával készült felmérésből ugyanis kiderült, hogy a napi 6 óránál kevesebbet alvó 50 és 64 év közöttiek memóriája és döntéshozatali képessége gyengébb, ugyanakkor a 65 és 89 év közöttieknél túl sok alvás esetén csekélyebb az agyteljesítmény.