Miért viszket az intim tájék?
Ha a nőknél viszket az intim tájék, a legtöbbször gombás fertőzésre gondolunk, pedig azon kívül jó néhány betegség okozhat még kellemetlen tüneteket. A különböző betegségek pedig különböző kezelési módszereket igényelnek!

Bakteriális vaginózis
A bakteriális vaginózis nem szexuális úton terjedő fertőző betegség, hanem a hüvelyben egyébként is megtalálható (és a normális hüvelyflóra részét képező) kártékony baktériumok elszaporodása. Ez legalább olyan gyakori, mint a hüvelygomba, ám nem sűrű, fehér váladék kíséri, hanem sárgás és vízszerű, emellett pedig jellegzetes, kellemetlen, halra emlékeztető szag. Ez a három tünet (a folyás, a kellemetlen szag és a viszketés) egyértelművé teheti a bakteriális vaginózist. A betegség kezelése antibiotikumokkal történik, a gombás fertőzésre alkalmazott szerek hatástalanok a bakteriális vaginózis esetében.Trichomoniázis
A nemi betegségekről
Századunk (és évezredünk) utolsó szakasza elődeinknek elképzelhetetlen változásokat, az élet egyes területein forradalmi nyitásokat hozott. Talán sehol sem annyira látványos ez a folyamat, mint a testiség területén. Nézze meg, mi lehet az öröm ára!
Herpesz
A nemi herpesz szintén szexuális úton terjedő betegség, és ennél is könnyen előfordulhat, hogy bár nem mutat valaki tüneteket, mégis fertőz. A tünetek közé tartozik az égető fájdalom, a viszketés, a nagyobb mennyiségű váladék, a láz, a fejfájás, az izomfájdalom, illetve a fájdalmas, fekélyes kiütések a nemi szerven. Aki egyszer megfertőződött a vírussal, annak a szervezetében ez ott is marad, és időről időre előjöhet. A nemi herpeszt jelenlegi tudásunk szerint nem lehet gyógyítani, de bizonyos antivirális szerek segítségével csökkenteni lehet a betegség tüneteinek súlyosságát. Azoknak, akik kisbabát várnak, különösen fontos a kezelés, mert a vírus átkerülhet a magzat szervezetébe is.Daganatos betegség
Az idősebb nőknél az ösztrogénhiány miatt kialakuló hüvelyszárazság könnyen viszketést okozhat, de a hatvan fölötti korosztályban a viszketés, illetve a hüvelynél vagy a szeméremdombon érezhető elváltozás daganat is lehet. Ez szerencsére viszonylag ritka, és ha megfelelő időben fedezik fel, jól gyógyítható. Ehhez azonban mindenképpen meg kell azt mutatni szakorvosnak, aki biopszia után meghatározhatja a megfelelő terápiát.Értékelje a cikket!