Koronavírus: újabb 16 áldozat itthon

Az elmúlt 24 órában 859 új koronavírus-fertőzöttet és 16 áldozatot regisztráltak Magyarországon.

Újabb 859 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 837 248-ra nőtt a Magyarországon beazonosított fertőzöttek száma. Emellett elhunyt 16 beteg, így a koronavírus-járvány hazai áldozatainak száma 30 418-ra emelkedett - olvasható a koronavirus.gov.hu-n.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus járványhelyzet, koronavírus Magyarország, koronavírus fertőzöttek száma, koronavírus halottak száma, koronavírus magyar áldozatok
Páciensek várakoznak a koronavírus elleni oltás után a miskolci kórházban.Fotó: MTI/Vajda János

999-en vannak kórházban

Jelenleg 14 588 aktív koronavírus -fertőzött van Magyarországon. 999-en szorulnak kórházi kezelésre, közülük 144-en lélegeztetőgépen vannak. Közben viszont 792 242 személyt már gyógyultnak nyilvánítottak. A legfrissebb adatok szerint 9 982 személy van hatósági házi karanténban, és több mint 7,18 millió tesztet végeztek már el az országban.

Elérhető a 3. oltás

Egyelőre nem tartják indokoltnak a szigorítást itthon.

Eddig már 5,92 millió személyt oltottak be Magyarországon a koronavírus ellen, 5,7 millióan pedig már a második dózist is megkapták. Már Magyarországon is főként az indiai vírusmutáns (új nevén delta variáns) terjed, amely az oltatlanokra jelenti a legnagyobb veszélyt, ezért még mindig fontos hangsúlyozni az oltás fontosságát. Orbán Viktor miniszterelnök a pénteki rádió interjújában felhívta a figyelmet arra, hogy a negyedik hullám lassan bekeríti Magyarországot, a delta variáns pedig sokkal agresszívabb, mint a korábbiak voltak, tehát a veszély sokkal nagyobb, mint korábban volt.

A COVID-19 elleni védőoltás egyébként ingyenes és önkéntes, de csak az kapja meg, aki regisztrál. Továbbra is folyamatosan lehet regisztrálni az erre a célra létrehozott honlapon , az érvényes regisztrációval rendelkezők pedig szabadon foglalhatnak időpontot maguknak itt .

Akik már legalább 4 hónappal ezelőtt megkapták az új típusú koronavírus elleni oltást második adagját, azok már a harmadik, emlékeztető dózisra is tudnak időpontot foglalni. Aki nem tud interneten foglalni, az a háziorvosánál is kérheti a harmadik adag beadását. A friss információk szerint már több mint 1 millióan meg is kapták az ismétlő oltást.

Mutatjuk, mikor számítunk koronavírus-gyanús betegnek.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

autizmus korai jelei
Ezek az autizmus első jelei – Már egészen kicsi korban megmutatkozhat
baleset
Filléres jégmentesítő trükk: sokáig tisztán tartja a járdát – Egyszerű konyhai eszközökkel megoldható
normál vércukorszint
Meddig egészséges a vércukorszint? – Így értelmezheted a laborleleted
beltéri levegő
Így betegít meg télen a saját lakásod – 5 jel, hogy az otthonod a ludas
leszokás az alkoholról
Így hat a külsődre, ha nem iszol több alkoholt – Pár nap után már látható a változás
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: -2 °C
Minimum: -11 °C

A (zúzmarás) köd és a rétegfelhőzet kiterjedése napközben fokozatosan csökken. Tartósan borult körzetek főleg az Alföldön, a főváros térségében és a Dunántúl keleti részein maradhatnak, másutt várhatóan kisüt a nap. Legfeljebb a borult, ködös területeken fordulhat elő jelentéktelen hószállingózás, esetleg ónos szitálás. Az északnyugati tájakon időnként élénk lökések kísérhetik a délkeleti szelet, másutt jobbára gyenge vagy mérsékelt marad a légáramlás.A legmagasabb nappali hőmérséklet -7 és +1 fok között várható. Késő este többnyire -13 és -5 fok közötti értékekre számíthatunk. Ebben a helyzetben nem beszélhetünk fronthatásról, de a nagy hőingadozásnak vannak orvos- és humánmeteorológiai hatása, amik részben attól függnek, hogy valaki a tartósan ködös–borult, illetve a napos–derült területeken tartózkodik.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

digitális detox
Digitális detox: csak a fiataloknak fontos. Igaz vagy hamis? – Teszteld a tudásod!

Az okostelefonok, tabletek, laptopok, tévék az életünk részei, azonban mind fizikai, mind mentális egészségünket megterhelhetik, ha nem tudatosan használjuk őket. Kvízünkben tesztelheted a tudásodat a témáról, illetve a digitális detoxról.

D-vitamin
Melyik ételünkben van sok D-vitamin? – Teszteld a tudásod!

A D-vitamin az egyik legfontosabb zsírban oldódó vitamin, amelynek hiánya komoly egészségügyi következményekkel járhat. Kvízünk segítségével kiderítheted, mennyire pontos a tudásod ezzel az értékes vitaminnal kapcsolatban.