5 tipp gyomorégésre

A gyomorégésre a legegyszerűbb egy gyógyszert bekapni, az ugyanis gyorsan megszüntetheti a kellemetlen tüneteket. Azonban ha valakinek rendszeresen ég a gyomra, akkor érdemes egy-két dolgot megváltoztatni a mindennapjainkban.

Együnk többször kevesebbet!

A legtöbbször az étkezések okozzák a gyomorégést, ha ugyanis teleesszük magunkat, akkor a gyomorban megnő a nyomás, a gyomorszáj nem képes megfelelően zárni, így a gyomorsav visszaszivároghat a nyelőcsőbe. Ha azonban többször eszünk kisebb mennyiségeket, nem terheljük túl a gyomrunkat. Arra is ügyeljünk, hogy a legnagyobb étkezés ne az esti legyen, a nagy vacsora ugyanis ugyanúgy gyomorégést okozhat.

Reflux vagy szívroham? A mellkasi fájdalom az egyik leggyakoribb, de szívroham vagy "csak" súlyos gyomorégésről van szó? Egy kis segítség a valódi baj felismeréséhez, kattintson!

Vigyázzunk a tüneteket kiváltó ételekkel!

Mindenkinél más okozhat gyomorégést, de vannak olyan ételek, amelyek nagyon gyakran okoznak kellemetlen tüneteket. Ezek közé tartozik a koffein, a csokoládé, a fűszeres ételek , a zsíros ételek, az olajban sült fogások, a citrusgyümölcsök, a nyers hagyma, a paradicsom, a vaj vagy a borsmenta. Ha sikerül megtalálnunk azokat az ételeket, amelyek kiváltják nálunk a gyomorégést, elég, ha azokat kerüljük.

Kerüljük az alkoholt!

Ha valaki túl sok alkoholt fogyaszt vagy rendszeresen iszik, annál gyakrabban alakulhat ki gyomorégés. Ennek hátterében az alkohol izomlazító hatása áll, mely miatt a gyomorszáj kevésbé lesz képes zárni, és így a gyomorsav visszaszivároghat a nyelőcsőbe. Egy 1999-es, az American Journal of Medicine című szaklapban megjelent tanulmány szerint a refluxos tünetek megjelenése egyenes arányban nő az elfogyasztott alkohol mennyiségével, és azok szenvednek a legjobban a gyomorégéstől , akik hét vagy annál több italt fogyasztanak el hetente.

Ha valaki túl sok alkoholt fogyaszt, annál gyakrabban alakulhat ki gyomorégés

Ha valaki túl sok alkoholt fogyaszt, annál gyakrabban alakulhat ki gyomorégés

Változtassunk az alvási helyzetünkön!

Nemcsak a nehéz vacsora okozhat kellemetlen pillanatokat éjszaka, de az is, ha nem megfelelő pozícióban alszunk. Ha enyhén megemeljük a fejünket és a mellkasunkat, azzal csökkenthetjük a gyomorégést. Bár a refluxos epizódok számát nem feltétlenül csökkenti az, ha a fejünk magasabban van, de a kutatások szerint ez a pozíció felgyorsíthatja a gyomorsav lecsorgását a nyelőcsőből.

Óvatosan a tablettákkal!

Jó néhány gyógyszer és étrend-kiegészítő okozhat gyomorégést, például fájdalomcsillapítók, gyulladáscsökkentők, antibiotikumok vagy nyugtatók. A kellemetlen tüneteket fokozhatják a magas vérnyomás, a asztma, a COPD vagy a csontritkulás kezelésére használt gyógyszerek is. Az étrend-kiegészítők közül a halolaj-kapszulák szedésénél jelentkezhet gyomorégés. A legtöbb esetben a gyógyszereket és vitaminokat viszonylag könnyen helyettesíthetjük egy más összetételű, de ugyanolyan hatékony készítménnyel.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +18 °C
Minimum: +9 °C

Napos, gomolyfelhős idő várható, de közben délnyugat felől egyre nagyobb területen megnövekszik a felhőzet, estére már nagyrészt erősen felhős lesz az ég. Az Északi-középhegység térségében nem zárható ki délután zápor, esetleg zivatar, majd késő délutántól, estétől máshol is növekszik a csapadék esélye. A délnyugati szelet országszerte erős, több helyen viharos lökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 21 fok között várható, a déli, délkeleti tájakon lesz a legmelegebb idő. Késő estére 9 és 15 fok közé hűl le a levegő. Az időjárás most a hidegfrontra érzékenyeket érinti különösképpen rosszul.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra