Egészséges újszülöttet hagytak ott a kórháznál

Egészséges újszülött kislányt találtak a budapesti Jahn Ferenc Kórház dolgozói az intézmény sürgősségi osztályának bejáratánál elhelyezett babamentő inkubátorban kedden kora reggel - tájékoztatta a kórház közleményben az MTI-t.

Érett, egészséges újszülött

A 47 cm-rel és 2480 grammos súllyal született kislány, akinek a kórház dolgozói a Hajnal Györgyi nevet javasolták - közölték.

A pici a Hajnal Györgyi nevet kapta, újszülött inkubátor Hajnal Györgyi Jahn Ferenc Kórház babamentő inkubátor születés
A pici a Hajnal Györgyi nevet kapta

Az egészségügyi személyzet azonnal gondozásba vette a babát, és az Újszülött Osztályra vitték. Mivel a szülés körülményeiről, a terhességről, és az édesanyáról egyelőre nincs információ, a babát az osztályon megfigyelés alatt tartják - fűzik hozzá.

Fel voltak készülve rá

A közlemény szerint, a Jahn Ferenc Kórház babamentő inkubátorába hosszú évek óta nem helyeztek csecsemőt; ennek ellenére a dolgozók felkészültek voltak a baba fogadására és a szakszerű ellátás biztosítására.

Az intézmény korszerűsített Sürgősségi Betegellátó Osztályának bejáratánál elhelyezett inkubátor mindenki számára jól látható, könnyen megtalálható helyen van. A berendezés védő környezetet és megfelelő klímát biztosít, így javítva az újszülött túlélési esélyeit - írja közleményében a kórház.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

Mindenki ezt issza télen, pedig többet árt vele, mint használ
életmentés
Mentőorvos: „Rendőrségi bejelentést tettem a Határ úti esettel kapcsolatban”
alacsony vércukorszint
Jelek, hogy bezuhan a vércukorszint éjszaka – Még reggel is lehet érezni
Életem végéig szednem kell a magas vérnyomás gyógyszert?
Két tabutéma, amelyet sose hozz fel a párod előtt
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +4 °C
Minimum: +2 °C

Az északkeleti országrészben helyenként szakadozottá válhat a felhőzet, a nap is előbukkanhat, másutt marad a borult, többfelé párás, helyenként - főleg a Nyugat-Dunántúlon - ködös idő. Szitálás, a fagyos részeken ónos szitálás is előfordulhat. A légmozgás nagyrészt gyenge marad.A hőmérséklet kora délután 0, +6 fok között várható, a ködös, nyugati tájakon számíthatunk a legalacsonyabb értékekre. Továbbra is marad a lehangoló szürkeség.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

teszt
Tényleg pótolható a heti alváshiány a hétvégi lustálkodással?

Tudod, hogyan hat az alvásodra a koffein, a késői vacsora vagy a sok képernyőzés? Teszteld tudásodat!

teszt
Mennyi a normál nyugalmi pulzus, és mikor a legjobb megmérni?

A pulzusszám azt mutatja meg, hogy egy perc alatt mennyit ver a szív. Ez az érték kortól és egészségi állapottól függően változhat, nem árt azonban tisztában lenni néhány általános információval a pulzus tekintetében. Most letesztelheted, mennyit tudsz róla!