Spirulina alga: ennyi mindenre jó

A spirulina egy fehérjét, vitaminokat, ásványi anyagokat és jótékony hatású fitokemikáliákat tartalmazó algafajta, amelynek számos jótékony hatása van a szervezetünkre. Fogyasztását azonban nem mindenkinek javasolják.

A spirulina alga jótékonyan hat az immunrendszerre, így segíthet a leggyakoribb fertőző betegségek megelőzésében. Akiknek tehát valami miatt legyengült az immunrendszerük – például egy hosszú betegség vagy műtét után – azoknak különösen érdemes lehet beiktatniuk az étrendjükbe.

spirulinát magunkhoz vehetjük étrendkiegészítő kapszula vagy tabletta formájában, de porként keverhetjük joghurtba, turmixba is. Mielőtt azonban elkezdenéd szedni, kérd ki orvosod tanácsát is, különösen ha rendszeresen szedsz valamilyen gyógyszert!

A spirulina veszélyei

Jó tudni, hogy nem mindenkinek javasolják az algák fogyasztását. Azok ugyanis antioxidáns hatású karotinoid vegyületek gazdag forrásai, és bár a béta-karotin túladagolása valószínűleg csak a bőr sárgás elszíneződését idézheti elő, ám nagymértékű mesterséges bevitele ennek a vegyületnek nem feltétlenül biztonságos. Dohányzók esetében a béta-karotin kiegészítés ráadásul kifejezetten veszélyes lehet!

Az immunrendszert stimuláló növények hatásáról jó tudni még: autoimmun betegségre való hajlam vagy fennálló betegség esetén nem kizárt, hogy a tünetek kialakulnak vagy felerősödnek. Ebben az esetben tehát elsősorban a kezelőorvos útmutatását kell figyelembe venni.

Szerencsére azért a legtöbb embernek hasznára válhat a spirulina. Galériánkra kattintva láthatod, mi mindenre jó.

gallery-image
gallery-icon
Galéria

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +8 °C
Minimum: -2 °C

Északnyugat felől a Dunántúlon, valamint északkelet felől - lassabb ütemben - az ország keleti harmadán tovább szakadozik, csökken a felhőzet. Eközben azonban erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés, és leginkább a középső országrészben, emellett a Dunántúlon helyenként kialakulhatnak délután záporok, jégdara záporok, hózáporok, utóbbiak mentén átmenetileg kifehéredhet a táj. Az északias szél egyre nagyobb területen megerősödik, főként az északkeleti országrészben, illetve néhol az Észak-Dunántúlon viharossá fokozódik, majd késő délutántól elkezd veszíteni az erejéből. A legmagasabb nappali hőmérséklet 6 és 10 fok között alakul. Késő estére többnyire -3 és +5 fok közé hűl le a levegő. Orvosmeteo: hidegfront, hózápor és viharos szél nehezíti a hétfőt

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra