WHO: újra felbukkant egy rettegett fertőzés Afrikában

Feltehetően Marburg-vírus fertőzött meg kilenc embert Tanzánia északnyugati részén, akik közül nyolcan életüket vesztették.

A Marburg-vírus abba a víruscsaládba tartozik, amely az ebolát is okozza. A vérzéssel és lázzal járó betegségben szenvedők halálozási aránya rendkívül magas, akár 88 százalékos is lehet. A vírus okozta tanzániai járványkitörés előtt néhány héttel jelentették be a szomszédos Ruandában, hogy az ott kitört járvány már véget ért. A ruandai járványban 66 fertőzöttet regisztráltak, közülük 15-en haltak meg.

Az Egészégügyi Világszervezet (WHO) keddi közleménye szerint a tanzániai Kagera régióból január 10-én kaptak jelentést feltehetően Marburg-vírussal fertőzött betegekről, akik tünetei között szerepelt a fejfájás, magas láz, hátfájás, hasmenés, vérhányás, izomgyengeség és vérzés. Két páciens labormintáit a tanzániai országos laboratóriumban vizsgálják, hogy meg tudják erősíteni a járvány kitörését.

A Marburg-vírus az emberek közötti közvetlen érintkezéssel terjed, így ha valaki egy fertőzött vérével vagy más testnedvével kerül kontaktusba, például ha egy fertőzött ágyneműjével vagy ruházatával érintkezik.

Borítókép: Getty Images

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +4 °C
Minimum: -1 °C

Többnyire erősen felhős vagy borult lesz az ég. Nyugat felől átmenetileg csökken a csapadékhajlam, de a ország északkeleti részén továbbra is várható havazás, hószállingózás. Az Alföldön eső váltja a havazást, de délelőtt az átmenet során havas eső, ónos eső is előfordulhat, miközben ott is egyre kevesebb helyen lehet csapadék. Estétől már nagyobb területen fordulhat elő eső, zápor, az északkeleti országrészben ekkor kezd havazásból havas esőre, ónos esőre váltani a csapadék. A délkeleti szelet legfeljebb élénk lökések kísérhetik. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában -1 és +5 fok között alakul, de délnyugaton pár fokkal melegebb is lehet. Késő este -2, +4 fok valószínű. Kettős fronthatás várható.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra