Szegény kisfiam! (2)

Azt hittem, jól kipihenem magam, és frissen, jókedvűen érkezünk haza! De csalódtam. Rettenetes volt az olaszországi nyaralás! Pedig Bibione szép hely, jól is érezhettük volna magunkat.

És én megfogadtam: soha többé nem megyünk a fiamékkal együtt nyaralni! – hadarja Klári, csinos, precíz, ötvenvalahány éves könyvelőnk, akiről tudom, hogy imádja a fiát, büszke az okos menyére, és nagyon készült erre a nyaralásra. – Igaza volt a férjemnek, aki sokáig ellenállt – teszi hozzá keserűen –, mert nem akart a gyerekekkel közösködni. Azt mondta, jobb lenne, ha kettesben utaznánk!

– Megbolondult az időjárás, máskor már kánikula van ilyenkor az olasz tengerparton, most meg hideg volt, és esett, magam is láttam az interneten – mondom csöndesen.

– Fütyülök az időjárásra, aki előszezonban nyaral, annak számítania kell a rosszabb időre! Így is tudtunk úszkálni három napon át, és láthatod, lebarnultam – jelenti ki felindultan. – A menyemmel volt baj – teszi hozzá drámai hangon.

Pedig a nyaralás jól indult. Kocsival mentek, a férje és a fia felváltva vezetett, útközben is remekül érezték magukat. És a jókedv a rossz idő ellenére velük maradt az első három napon. Nagyokat ettek, jókat sétáltak, kerékpárt béreltek, kirándultak, sokat nevettek. Csakhogy a negyedik reggelen kisütött a nap, és a barnulni vágyó meny azonnal levágtatott a strandra, meg sem várta a család többi tagját.

– Képzeld el, mire mi is leértünk, levette a bikini felsőrészét, és félmeztelenül grasszált! Azt hittem, elájulok, amikor megláttam. Akkor jöttem rá, hogy korábban nem voltam velük strandon, tehát csak most szembesültem azzal, hogy egy magamutogató nőszemélyt vett feleségül a fiam. Ezt a lányt tartottam okosnak és intelligensnek? Hogy tévedhettem ekkorát?

– Kibírtad csöndben? – kérdezem, mire Klári felcsattan.

– Hogy bírtam volna ki, amikor az egész strandon csak két német lány meztelenkedett a menyemen kívül! Biztosan tudod, hogy az olaszoknál nem divat a felsőrész nélküli fürdőruha. Csoda, hogy nem figyelmeztette senki!

– Csak te. Ugye?

– Nem neki szóltam, hanem a fiamnak – feleli Klári ingerülten. – Ne nézz rám így, szólnom kellett, mert szégyelltem magam a menyem miatt! Csakhogy a fiam lekvár. Azt állította, hogy őt nem zavarja, megszokta már. Hallottál már ilyet? Férfi az olyan, akit egyáltalán nem idegesít, ha a felesége ország-világ előtt kitálal mindent? Megáll az eszem! Aztán a következő napfényes délelőttön olyan méregbe gurultam, hogy megmondtam a fiamnak, ha ő hallgat, akkor majd én figyelmeztetem őnagyságát.

– Megtetted?

– Nem, mert a szerencsétlen gyerekem megérezte, hogy "helyzet van", tehát szólt a kisasszonynak, aki felvette a felsőrészét, csakhogy "bedobta a durcit" is, és az egyhetes nyaralás vége mosolyszünettel telt. Némán ült közöttünk a vacsorán, nem nevetett a vicceken, nem akart társasjátékozni, vásárolni, úgy viselkedett, mint egy idegen. Ettől a fiam ideges-feszült lett. A férjem nagyokat hallgatott, én próbáltam jókedvre deríteni a csapatot, de nem sikerült.

– Nem lett volna okosabb hallgatni?

– Nem, mert sajnáltam a fiamat...

– ???

Klári nagy levegőt vesz, közben látom, hogy gonoszka fények csillannak a szemében. – A mi családunkban általában csinosak a nők, de legalább nőiesek. Nézd meg a lányomat! Bögyös. Én öreg vagyok a menyemhez képest, de nekem sem kell négy számmal nagyobb melltartót vennem. De a menyem...!

– Nem értem! Arról beszélsz virágnyelven, hogy a menyed vasalódeszka? – kérdezem meglepve, majd kitör belőlem a nevetés. – Klári, mi volt a bajod? Az, hogy a felsőrész nélkül grasszál, vagy az, hogy lapos...?

– Az utóbbi – mondja drámai hangon. – Szegény kisfiam, csak ez jutott neki.

– Ehhez semmi közöd – mondom, mire Klári felcsattan.

– Úgy reagálsz, mint a férjem! Ő is ezt hajtogatta.

– Tudomásul kell venned, hogy a fiadnak ez tetszik...

– Lárifári! Ő egészséges férfi. Talán egy plasztikai sebész segíthetne... Nem gondolod?

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

házimunka
Még ma végezd el ezeket a házimunkákat, a babona szerint ugyanis karácsonykor tilos
nem alkoholos zsírmáj
Nem alkoholos, mégis durván pusztítja a májat – Sokan napi szinten isznak belőle
tévhitek
Megbetegíthetnek ezek az egészségesnek hitt szokások – Íme a leggyakoribb tévhitek
savanyú káposzta
A savanyú káposzta így hat a bélrendszeredre
téli alvás
Meglepő, min múlik a jó alvás télen – Mutatjuk a szakorvos 2 legfontosabb szabályát
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +5 °C
Minimum: -4 °C

Nagyrészt derült idő lesz, de nyugaton, délnyugaton néhol (zúzmarás) köd képződhet, illetve az északkeleti harmadban csak az éjszaka második felében csökken a felhőzet. Csapadék nem várható. Az északnyugati szél fokozatosan veszít erejéből, majd nyugatira, délnyugatira fordul.A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -7 és -1 fok között alakul, de a derült, szélvédett helyeken ennél több fokkal hidegebb is lehet. Tegnap este még hidegfronti hatás érvényesült, ez azonban mára enyhül.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Mennyi kalóriát tartalmaz egy szelet bejgli vagy egy adag töltött káposzta?

A december nem csupán az advent időszaka, hanem a forralt boré, a bejglié, a mézeskalácsé és a töltött káposztáé is. Azt mindenki tudja, hogy ezek isteni finomságok – de vajon a kalóriatartalmuk is ismert? Teszteld tudásodat!

teszt
Télen több kalóriára van szüksége a szervezetnek?

A hideg miatt automatikusan hízni kezdünk? Fontos, hogy több kalóriát vigyünk be a téli hónapokban? Vajon a sószükségletünk is megnő ilyenkor? Teszteld, mennyit tudsz a téli táplálkozás szabályairól!