A háziállatnak így adjunk gyógyszert

Ha a kutya vagy a macska megbetegszik, a gazdiknak sokszor okoz kihívást a szájon át szedendő gyógyszereket beadni kedvencüknek. Szerencsére ennek az elsőre problémásnak tűnő műveletnek is megvannak a maga jól bevált trükkjei.

Rejtsük ételbe!

Az egyik legegyszerűbb és legnyilvánvalóbb módszer a gyógyszer lenyeletésére, hogy valamilyen finomságba rejtjük. Minden állatnak megvan a maga kedvence. A mogyoróvaj , a krémsajt, a májkrém, a sonka, a szalámi, a párizsi is jó ötlet - bár a tejtermékek általában cicáknak nem javasoltak (csak a laktózmentesek), ilyenkor a jó cél érdekében néha kivételt tehetünk. Egy kevés joghurtba, tejfölbe vagy jégkrémbe is elrejthetjük a gyógyszert, ezekkel könnyebben le is tudják nyelni.

Ételek, amelyek megmérgezik kedvenceinket Otthonunkban számos olyan dolog található, amely számunkra ártalmatlan, házikedvenceinknél viszont könnyen mérgezést okozhat. Lássuk tehát, mi mindent érdemes egy gazdinak biztonságos helyen tartania a lakásban - kattintson !

Léteznek olyan puhább állagú jutalomfalatok is, amelyekbe belenyomhatjuk a tablettákat - ezek között speciális fajtájúak is vannak, amelyeket ételallergiás állatoknak is adhatunk. A lényeg, hogy mindig kis mennyiségű/méretű falatba tegyük a gyógyszert, hogy ne kelljen rágniuk. Ha elsőre ezzel a trükkel sem járunk sikerrel, és az állat kiköpi, felöklendezi a gyógyszert, mindig várjunk fél órát, mielőtt újrapróbálkozunk, eddigre általában a legtöbb kedvenc elfelejti a korábbi kellemetlen tapasztalatot, és ilyenkor mindig valami más finomsággal kínáljuk őket.

A háziállatok sem szívesen veszik be a gyógyszert, néhány trükk azonban segíthet!
A háziállatok sem szívesen veszik be a gyógyszert, néhány trükk azonban segíthet!

Az is jó technika, hogy az első egy-két falatot még gyógyszer nélkül adjuk, és csak a harmadikba rejtjük el a készítményt. Vannak állatok, akiknél ezzel a trükkel könnyebb sikert elérni.

Egyéb módszerek

Ha a tabletták beadása semmiképpen sem megy, akkor az állatorvost megkérhetjük, hogy próbáljon valami folyékony állagú szert ajánlani. Léteznek kifejezetten ízesített gyógyszerek is. Meg lehet próbálni azt is, hogy a tablettát közvetlenül az állat szájába tesszük, és a száját összefogva nyelésre késztetjük - az állatorvos meg tudja mutatni ennek a helyes technikáját, illetve ha nem akarunk az állat szájába nyúlni, mert félünk a sérüléstől, akkor speciális eszközzel is próbálkozhatunk. A lényeg, hogy soha ne erőltessük, ne fojtogassuk az állatot, ne okozzunk fájdalmat, és ne ijesszük meg - ha az állat láthatóan félni kezd vagy agresszív lesz, hagyjuk abba a próbálkozást, és kérjük szakember segítségét.

Forrás: petmd.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +18 °C
Minimum: +9 °C

Napos, gomolyfelhős idő várható, de közben délnyugat felől egyre nagyobb területen megnövekszik a felhőzet, estére már nagyrészt erősen felhős lesz az ég. Az Északi-középhegység térségében nem zárható ki délután zápor, esetleg zivatar, majd késő délutántól, estétől máshol is növekszik a csapadék esélye. A délnyugati szelet országszerte erős, több helyen viharos lökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 21 fok között várható, a déli, délkeleti tájakon lesz a legmelegebb idő. Késő estére 9 és 15 fok közé hűl le a levegő. Az időjárás most a hidegfrontra érzékenyeket érinti különösképpen rosszul.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra