Öt dolog, melyet ne csináljunk reggel

Reggeli hangulatunk egész további napunkat meghatározhatja. Éppen ezért fontos, hogy ébredés utáni rutinunkból kiiktassuk a berögzült rossz szokásokat.

Szundi nyomkodása

"Csak még 10 percet!" - ismerős mondat? Lehet, hogy úgy gondoljuk, a pluszperceknek köszönhetően kipihentebbek, tettre készebbek leszünk felkelés után, ez azonban egyáltalán nincs így - telefonunk "szundi" gombjának notórius nyomkodása többet árt nekünk, mint használ. A visszaszundítás során ugyanis szervezetünk elölről kezdi alvási ciklusát , ám mire elérnénk a valóban pihentető mélyalvási fázist, már meg is szólal újra az ébresztő. Magyarán ilyenkor a kezdeti fázisból fogjuk felébreszteni a magunkat, ettől pedig csak még nyúzottabbak leszünk. Olyan érzésünk lesz majd, mintha egész este rosszul aludtunk volna.

A legtöbben forró teával vagy kávéval indítjuk a reggeleket, hogy könnyebben tudjunk felébredni. A következő 6 ok miatt érdemes későbbre halasztanunk a kávét vagy a teát, és helyette meleg vizet innunk.

Rögtön a mobilunkért nyúlunk

Természetesen ha telefonunkat használjuk ébresztőként, akkor muszáj a kezünkbe venni, ám fontos lenne, hogy az ébresztő lenyomása után tegyük is le, és ne kezdjük el rögvest nyomkodni. Ha rögtön nekiállunk facebookozni, híreket olvasni vagy az e-mailjeinket böngészni, akkor egyrészt lelassítjuk a reggeli készülődésünket, másrészt stresszesek is lehetünk. Gondoljunk csak bele: milyen nap vár ránk, ha már az ágyban fekve felidegesítjük magunkat a munkahelyi e-mailjeinken?

Telefonunk nyomkodásától stresszesek lehetünk
Telefonunk nyomkodásától stresszesek lehetünk

Elfelejtünk kinyújtózni

Egy pihentető éjszaka után nincs is jobb érzés, mint az ágyban fekve lassan átnyújtóztatni végtagjainkat. De nyújtózkodni nemcsak jól esik, hanem még az egészségünkre is jó hatással van. Az ébredés utáni nyújtózkodás ugyanis endorfint szabadít fel szervezetünkben, beindítja izmaink vérellátását, és nagy mennyiségű oxigént pumpál az agyba, amivel pedig segíti az ébredést.

Kávéval kezdjük a napot

Sokan kezdik a napot egy csésze, gőzölgő kávéval , nem is gondolva rá, hogy ezzel akár egészségüknek is árthatnak. Mikor éhgyomorra kávét iszunk, szervezetünk stresszfaktornak azonosítja, a kávé ugyanis irritálja beleinket és beindítja a stresszel kapcsolatos kortizol hormon felszabadulását. Sokkal jobbat teszünk szervezetünkkel, ha ébredés után egy pohár langyos vizet, vagy akár egy gyümölcsturmixot iszunk meg, a kávézást pedig reggeli utánra halasztjuk.

Szénhidrátokat tömünk magunkba

Hét-nyolc órás alvás után a legtöbben éhesen ébrednek. Felkelés után szervezetünknek üzemanyagra van szüksége, ám egyáltalán nem mindegy, hogy mit veszünk magunkhoz. Sokak első gondolata ilyenkor egy nagy adag palacsinta, esetleg muffin, mondván, hogy a nagy adag szénhidrát segít energikusan indítani a napot. Pedig ez egyáltalán nincs így. A nehéz, kalóriában és szénhidrátokban gazdag ételek pont az ellenkező hatást érik el, a sok szénhidrát felpörgetés helyett csak elnehezíti testünket. Válasszunk inkább fehérjében gazdag zöldségeket, gyümölcsöket, amelyek valódi energiát biztosítanak szervezetünknek!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +10 °C
Minimum: -1 °C

A Nyugat-Dunántúlon egész nap derült idő valószínű, másutt viszont erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, de a legtöbb helyen így is többórás napsütésre lehet számítani. Ez alól az északkeleti megyék lehet kivétel, ott tartósabb lehet a felhőzet. Csapadék nem valószínű. A Dunától keletre megélénkül, a Tiszántúlon olykor meg is erősödik az északi szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 7 és 13 fok között valószínű. Késő estére 0 és +7 fok közé hűl le a levegő. Hidegfronti hatásokkal kell számolni az arra érzékenyeknek, lesz viszont sok napsütés, ami segíti a D-vitamin termelődését.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra