Harc az egy százalékért

Finiséhez közeledik az adók 1 százalékának felajánlása, a határidő május 20-a. Ez onnan is látszik, hogy megszaporodtak az ezzel foglalkozó cikkek, riportok, különböző fórumokon megjelenő véleménynyilvánítások.

Ez természetesnek tekinthető és nem is lenne velük baj, ha arról szólnának, hogy a segítő civil megnyilvánulások mennyire fontosak azoknak, akik a támogatásokra szorulnak. Sajnos - a számos segítő szándékú honfitársunk mellett-még mindig sokan vannak, akik figyelmetlenségből, nemtörődömségből nem rendelkeznek adójuk 1 százalékról pedig megtehetnék.

Ha őket megérintenék ezek a vélemények, akkor egyértelműen pozitívnak tartanám azokat. Sajnos azonban a cikkek egy része arról szól, hogy a másik alapítványt lejárassa olyan vádakkal, amiket senki nem bizonyított, viszont alkalmasak a negatív hangulat keltésére, aminek az a végeredménye, hogy a potenciális adakozó senkinek sem fog adni egy fillért sem. Ezzel azok fognak rosszul járni, akiknek pedig nagy szükségük van minden forintra. Nem az fog történni tehát, hogy a másik alapítvány lejáratása miatt a vádaskodó alapítvány fog többet kapni, hanem mindkettő - és ezáltal az egész 1 százalékos mozgalom - rosszul jár.

Ma már a törvényi szabályozások olyannyira szigorúak, hogy nagyon nehéz saját zsebre kivonni a pénzt az alapítványokból. Ha valakinek bármilyen szabálytalanságra van gyanúja, megvannak a megfelelő fórumok azok kiderítésére. Nem egymás ellen kell acsarkodni tehát - lejáratva ezzel a tisztességesen dolgozó alapítványokat is -, hanem konkrét gyanú esetén, bizonyítékokkal alátámasztva az illetékeseknél be kell jelenteni az észlelt szabálytalanságokat, lehetőséget biztosítva ezzel az embereknek arra, hogy nyugodt lelkiismerettel - természetesen kellő körültekintéssel - válasszák ki a támogatandó alapítványt. Adott esetben tehát ne a beteg, daganatos gyerekek igyák meg a levét az alapítványok egymás elleni küzdelmének, hanem azért harcoljunk, hogy minél többen ajánlják fel adójuk 1 százalékát a rászorultaknak.

dr. Bakanek György orvos szaktanácsadó

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra