Társas Kapcsolatok
Koronavírus: hogyan éljük túl a telet?
A pandémia mentális szempontból is nagy terhet ró mindenkire: sokan szenvednek attól, hogy elszigetelődnek másoktól, vagy épp ellenkezőleg, éjjel-nappal össze vannak zárva családtagjaikkal. Mindenki máshogy birkózik meg a helyzettel: ehhez adunk néhány tippet.
Meglepő, mi kell az egészséges élethez
Amikor egészséges életmódról esik szó, a legtöbben azonnal a táplálkozásra, a testmozgásra, a jó alvásminőségre vagy a bőséges folyadékbevitelre gondolnak. Természetesen ezek mind fontosak is, de egytől egyig a fizikai egészségre fókuszálnak. Márpedig egyre több kutatás bizonyítja, hogy ahhoz, hogy általában véve jól érezzük magunkat, legalább ennyire szükséges az egészséges társasági élet is.
Gyógyszerkereső
Olvasd el aktuális cikkeinket!
Elképesztő, mennyi otthoni balesethez hívták a mentőket novemberben – Így lehet megelőzni a bajt
Több mint 109 ezer beteget láttak el, közben pedig mintegy 4,1 millió kilométert tettek meg az ország útjain novemberben az Országos Mentőszolgálat munkatársai. Otthoni balesetek miatt meglepően sokan szorultak az életmentők segítségére.
Autizmust okozó oltások - a WHO állást foglalt a témában
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) oltásbiztonsági bizottsága csütörtöki közleményében leszögezte, hogy a legújabb tudományos eredmények szerint sincs kapcsolat a védőoltások és az autizmus kialakulása között, és ezzel a nemzetközi szervezet megerősítette a több mint két évtizede erről kiadott megállapítását.
Túlnyomóan borult, párás, foltokban tartósan ködös idő várható. Szitálás helyenként előfordulhat. A légmozgás gyenge vagy mérsékelt lesz.A csúcsérték 2 és 6 fok között változik. Ma frontmentes idő várható, megpihenhet tehát a frontérzékenyek szervezete.