
Koronavírus Kézmosás



Koronavírus: meddig kell még maszkot viselni?
Az egész világ azt várja, hogy végre elérhetővé váljon egy hatékony vakcina a koronavírus ellen. Azt azonban egyelőre nem tudni, hogy a védőoltás mennyi időre ad majd védettséget, és az emberek egyáltalán beoltatnák-e magukat. Egy biztos, a maszktól és a kézmosástól egy jó ideig még nem szabadulunk.




Ezzel az 5 dologgal lehetne megfékezni a járványt
Világszerte már csaknem 16,5 millió embert fertőzött meg és több mint 654 ezer áldozatot szedett az új típusú koronavírus. Egyes országokban sorra dőlnek meg a szomorú rekordok, Amerika néhány államában például már akár napi 10 ezer fertőzöttet is regisztrálnak, Indiában pedig az 50 ezret is meghaladta az elmúlt napon diagnosztizált COVID-betegek száma. Az amerikai szakértő ezért elmondta, mit kellene tenniük az embereknek a járvány megfékezéséhez.


Kézmosáskor ezeket a hibákat követhetjük el
A gyakori és alapos kézmosás a koronavírus terjedése elleni védekezés egyik legegyszerűbb, mégis leghatékonyabb módja. Csakhogy helyesen és hatékonyan kezet mosni nem is olyan egyszerű, mint gondolnánk - vannak tipikus hibák, amelyeket sokan elkövetnek tisztálkodás közben.

Gyógyszerkereső
Olvassa el aktuális cikkeinket!

Ki vigyáz az allergiás gyerekekre a táborokban?
Szabályozás híján az állami szervek nem kötelesek ellátni az óvodákat, iskolákat, illetve a nyári táborokat sem a súlyos allergiás reakciók kezelésére szolgáló gyógyszerrel. Mindez azt jelenti, hogy a szervezőkön és a szülőkön múlik, gondoskodnak-e a készítmény beszerzéséről.



Állami fenntartásba kerülnek az önkormányzati szakrendelők?
„Az egyik legnagyobb gond most az egészségügyben a hozzáférési egyenlőtlenség” – jelentette ki egy szakmai konferencián Takács Péter, a Belügyminisztérium új, egészségügyért felelős államtitkára, aki az alapellátás átalakításáról is beszélt.



Frontérzékeny? Vírus stresszes?
Gyors segítség a szakértőtől!
Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával!
A napsütést időnként gomolyfelhők zavarják, ezekből helyenként zápor, zivatar kialakulására kell készülni. Mérsékelt lesz az északi szél, 31, 36 fokos maximumhőmérsékleteket mérhetünk. Vasárnap nem érkezik front, ismét az országos kánikula jelenti a veszélyt. Fennáll a napszúrás és a hőguta kockázata, magas a kiszáradás veszélye. Többeknél migrén léphet fel, csökken a koncentrálóképesség. Megszaporodhatnak az emésztési problémák. A hőérzet több fokkal a mért értékek felett alakul. A légszennyezettség alacsony, alig változik. A légnyomás gyengén süllyed.