Koronavírus Home Office
Nem térnek vissza az irodákba a dolgozók
A koronavírus-járvány következtében bevezetett home office miatt a vállalatok legnagyobb része, 37 százaléka az elmúlt két évben a legtöbb fejlesztést annak érdekében végezte, hogy az informatikai rendszereket felkészítsék a biztonságos és hatékony távmunkára – derült ki a K&H innovációs index kutatási jelentéséből.
Koronavírus: így nem hízunk el az otthonlét alatt
Egyesek a koronavírus miatt érzett szorongás miatt rágcsálnak folyamatosan, mások pedig unalmukban szednek még egy tányér ételt maguknak, vagy egymás után bontják fel a nassolnivalókat. De a magány is sokakat késztet evésre. Mit tehetünk ez ellen?
Gyógyszerkereső
Olvasd el aktuális cikkeinket!
Fontos változás jön az egészségügyben: hamarosan bárki megnézheti a kórházi fertőzések adatait
Hamarosan bárki számára elérhetővé válnak a kórházi fertőzések adatai Magyarországon: az NNGYK új, közérthető online felületen teszi közzé az intézményi statisztikákat. A cél nem a kórházak rangsorolása, hanem a transzparencia erősítése és a betegbiztonság javítása.
A munkát is megnehezíti az endometriózis: ennyi pénztől eshetnek el évente az érintettek
A menstruációs szabadságot és a rugalmas munkavégzést tartanák a legfontosabb segítségnek az endometriózissal élő nők, akiknél a fájdalom és a kimerültség miatt gyakoribb a munkahelyi hiányzás és romlik a munkateljesítmény
Túlnyomóan felhőtlen vagy derült, napos időben lesz részünk, de az északkeleti, keleti tájakon kevés fátyol- és gomolyfelhő lehet az égen. Csapadék nem lesz. Az északi, északkeleti szelet a Dunától keletre nagy területen kísérhetik élénk lökések, de az északkeleti megyékben egy-egy erős lökés is előfordulhat. A legmagasabb nappali hőmérséklet jellemzően 27 és 31 fok között alakul. Késő estére 16 és 25 fok közé hűl le a levegő. Csütörtökre nem várható fronthatás, fellélegezhetnek a frontérzékenyek.