
A Látás





9 dolog, amit meg kell tennünk a szemünk egészségéért
Egészségesebben táplálkozunk, többet mozgunk, leszokunk a dohányzásról - a legtöbben valószínűleg ilyen célkitűzést fogalmazunk meg magunkban év elején. Viszont kevesen hozunk olyan elhatározásokat, amelyek segítenek megőrizni a szemünk egészségét. Pedig a látószervünk az egyik legféltettebb kincsünk, igyekezzünk hát ennek megfelelően gondoskodni róla!


Ezek a bizonyítékok, hogy a dohányzástól meg lehet vakulni
A közvélemény sajnálatosan keveset tud róla, az orvosok előtt azonban már régóta ismert, hogy a dohányzás károsítja a szemet és a látást. Erre különféle magyarázatok születtek, illetve statisztikai adatok is igazolták a gyanút. Most azonban mélyebb és megrázóbb magyarázat is született.

Valóban rontja a látást, ha a szemünkbe lóg a hajunk?
Már gyerekkorunkban is gyakran hallhattuk, hogy nem tesz jót a szemünknek, ha a szemünkbe lóg a hajunk, túl közelről olvasunk, vagy éppen a sötétben tévézünk, míg egyes feltételezések szerint a répa gyakori fogyasztásával kifejezetten javíthatjuk a látást. De vajon tényleg megállják a helyüket ezek az állítások? Dr. Gergely Róbert szemész szakorvost kérdeztük.


Csarnokvíz, asztigmia, miópia: mik ezek?
A szemészeti ellátásban és a szemről írt ismeretterjesztő írásokban gyakran jelennek meg olyan szakkifejezések, amik a legtöbb embernek nem sokat mondanak. A szem betegségeinek és azok kezelési módszereinek megértéséhez viszont érdemes tisztában lenni legalább néhány alapfogalommal.

Gyógyszerkereső
Olvassa el aktuális cikkeinket!




5 tévhit a D-vitaminról
Azt valószínűleg mindannyian tudjuk a D-vitaminról, hogy a napfény segít a termelődésében, fontos a csontjaink számára, ha pedig nagyon alacsony a szintje, annak angolkór lehet a következménye. Sőt, amennyi cikk foglalkozik a témával mostanában, lehet, hogy még ennél is több információnk van erről a vitaminról – de vajon azt is meg tudjuk mondani, hogy ezekből mi igaz és mi nem?


A frontérzékenyek nálunk gyógyulnak!
Fejfájás? Vérnyomás? Fáradtság? Sok stressz?
Frontérzékeny lehet!
Fejfájás? Ingadozó vérnyomás? Rosszullétek? Szédülés? Álmatlanság? Fáradékonyság? Feszültség? Sok stressz?

Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával! Fejfájás? Vérnyomás? Rosszullét? Fáradtság? Idegesség? Sok stressz?
Időnként megnövekszik a felhőzet, szórványosan zápor is lehet, de a napsütés lesz a jellemző. Élénk lesz az északias szél, 25, 30 fokos maximum hőmérsékleteket mérhetünk. Szerdán kettősfront jellegű hatás érvényesül, de front nem érkezik. Többeknél jelentkezhet rosszullét, az arra hajlamosaknál keringési panaszok és vérnyomás-ingadozás léphet fel. Az alvásproblémák is felerősödhetnek. Gyakori lehet a fejfájás és a migrén. Zivatarokban romolhat az asztmások állapota. A légszennyezettség közepes, alig változik. A légnyomás alig változik.