Magának gyűjtött vért a beteg, mégsem kapta meg mind

Állítása szerint kevesebb vért kapott egy vérszegénységgel kezelt férfi a budapesti Szent János kórházban, mint amennyire szüksége lett volna. A beteg irányított véradással magának gyűjtött vér a közösségi médiában.

„Szóvá tettem, hogy bizonyítottan tudom, hogy többen adtak le számomra vért és szeretném, ha még kapnék. Akkor azt állították a kórházban, hogy egyetlen véradás volt, ami megfelel az én vércsoportomnak, de ez az információ nem felel meg a valóságnak” – fogalmazott Pap Balázs az RTL Híradónak nyilatkozva. A férfi a Facebookon keresett önkéntes véradókat. Posztját mintegy 2500-an osztották meg, többen adtak is neki nulla negatív vért irányított véradással. Végül összesen három egység vért kapott, de szerinte ez csak az orvosi minimum volt. „Úgy érzem, hogy ha már nem tudják a lakosságot ilyen típusú vér adására buzdítani, kihasználták a lehetőséget, hogy ezzel a megosztással nagyon sok ilyen típusú vért tudtam szerezni a magyar egészségügy számára. De én ezt nem fogom megkapni, hanem ki tudja, ki kapja meg” – tette hozzá.

Az RTL az ügyben megkereste az Észak-budai Szent János Centrumkórházat, de a riport adásba kerüléséig nem kaptak választ a kérdéseikre. Nagy Sándor, az Országos Vérellátó Szolgálat főigazgató-helyettese ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a beteg biztosan nem károsodott. Kifejtette, az ilyen eseteket mindig tételesen megvizsgálják. Bár a kommunikáció terén adódhatnak félreértések, indokolt igényt azonban sosem utasítanak vissza. A szakemberek szerint továbbá az irányított véradás csupán egy lehetőség, de senki sem marad ellátatlanul akkor sem, ha nem sikerül véradókat szereznie.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

mellékhatások
Sokak által szedett koleszterincsökkentőket vizsgáltak: ezek a valós mellékhatás-kockázatok
fogyást segítő gyógyszer
Új fogyasztó gyógyszer jön: a vércukorszintet is hatékonyabban csökkenti
koleszterinszint csökkentése
5 gyógyszermentes tipp magas koleszterinre – Egyszerűen lépésekkel is csökkenhetnek az értékek
máriatövis
Mire jó a máriatövis? – Jó hatással lehet a májra, de vannak veszélyei
hospice
Mire gondolnak legtöbben a haláluk előtt? – Ezek a leggyakoribb utolsó mondatok
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +12 °C
Minimum: +4 °C

Nyugat felől nagy területen csökken a felhőzet, kisüt a nap, de északkeleten tartósan borult marad az ég. Délután ismét mindenhol erősen megnövekszik a felhőzet, legkésőbb a Tiszántúlon. Kora délelőtt az Észak-Alföldön is megszűnik a csapadék, majd átmeneti szünet után délután a Dunántúlon és a középső tájakon ismét többfelé elered az eső, legkevésbé délkeleten és a Tiszántúlon eshet. A délies szél napközben olykor megélénkül, főként az Észak-Dunántúlon erős széllökésekre is számítani lehet.A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt 10 és 16 fok között alakul, de az Északi-középhegység tágabb térségében ennél pár fokkal hűvösebb is lehet. Szerdán melegfronti hatással számolhatunk.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Mi okozhat prosztatarákot? Teszteld a tudásod! A prosztatához több betegség is kapcsolódik, mind közül a legveszélyesebb a prosztatarák. Kvízünkből sok lényeges információt megtudhatsz erről a főleg az idősebb férfiakat veszélyeztető, rosszindulatú elváltozásról.
kvíz
Evés után kell fogat mosni: igaz vagy hamis? – Teszteld a tudásod! Mennyire ismered a fogápolásról keringő tévhiteket? Tudd meg, mi az igazság, és mi a mítosz a napi fogmosás és szájápolás körül!