Ezért érdemes D-vitamint szedni

Sokan gondolják úgy, hogy ha vitaminokról van szó, akkor minél több, annál jobb - de ez valójában nem feltétlenül igaz.

Az oly sokak által szedett extra mennyiségű C-vitamin jó részét például fel sem tudja dolgozni a szervezetünk, ráadásul kiegyensúlyozott étrenddel elegendő B, C és E vitamint vihetünk be.

Ezért fontos a D-vitamin

Valójában egy vitamin van, amit érdemes lehet rendszeresen, tabletta formájában is szedni, mégpedig a D. Bár még mindig kutatják, hogy a bevitt mennyiségből pontosan mennyit hasznosítunk, az tény, hogy ebből a vitaminból kizárólag táplálkozással meglehetősen nehéz eléghez jutni.

A napon töltött órák számának növelése serkenti a D-vitamin termelődését

A napon töltött órák számának növelése serkenti a D-vitamin termelődését

Technikailag két különböző vitaminból - D2, amely az elfogyasztott ételből és táplálékkiegészítőkből vonódik ki, illetve D3, amely napfény hatására termelődik - tevődik össze a zsírban oldódó D , amely a csontok szilárdságáért felelős. Ezenkívül segít az izomépítésben, és ellenállóbbá teszi az immunrendszert a fertőzésekkel szemben.

Rengeteg tudományos hír, kutatás szól arról, hogy a D-vitamin-hiány akut probléma a magyar lakosság körében is. Miért érdemes pótolni, mit okoz a hiánya?

Kutatások szerint azok az emberek, akik rendszeresen szednek D-vitamint, tovább élnek és ritkábban alakul ki náluk csontritkulás . A napon töltött órák (figyeljünk a fényvédelemre!) számának növelése serkenti a vitamin termelődését a szervezetben, de található belőle a zsírosabb halak (tonhal, lazac) húsában is. Kis mennyiségben fellelhető még a borjúmájban, a sajtokban és a tojássárgájában is, illetve gyakori, hogy hozzáadott tápanyagként szerepel reggelizőpelyhek, tej és narancslevek összetevőinek listáján.

Azért arra érdemes figyelni, hogy ne adagoljuk túl, és mindig betartsuk a táplálékkiegészítő/vitamin dobozán lévő utasításokat, ha úgy döntünk, hogy szedni kezdjük: a túlzott D-vitamin bevitel hányást, székrekedést, gyengeséget és súlyvesztést is okozhat.

A frontérzékenyek nálunk gyógyulnak!

Fejfájás? Vérnyomás? Fáradtság? Sok stressz?
Frontérzékeny lehet!
Fejfájás? Ingadozó vérnyomás? Rosszullétek? Szédülés? Álmatlanság? Fáradékonyság? Feszültség? Sok stressz?
Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával! Fejfájás? Vérnyomás? Rosszullét? Fáradtság? Idegesség? Sok stressz?
Headache illustration
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +13, +18 °C
Minimum: +7, +12 °C

Kezdetben erősen, majd változóan felhős időre van kilátás, főleg a nap első felében többfelé lehet eső, zápor, néhol zivatar is kialakulhat. Erős lesz a nyugati szél, 13, 18 fokos csúcshőmérsékleteket mérhetünk. Szombaton gyenge hidegfronti hatás érvényesül. Gyakoriak lehetnek a görcsös panaszok, mellett ingadozhat a vérnyomás, kismértékben a szívbetegek állapota is romolhat. A szél ingerlékenységet, nyugtalanságot válthat ki, és pár fokkal csökkenti az érzett hőmérsékletet. Az óraátállítás miatt érdemes kicsit előrébb hozni a lefekvés időpontját! További fontos részletek a meteogyógyász® mai videójában! A légszennyezettség alacsony, alig változik. A légnyomás gyengén emelkedik.

Egészséget befolyásoló hatások: