A dió igazi kincs a konyhában
Jótékony hatású egész szervezetünkreA dió egyik legfontosabb téli termésünk és alapanyagunk. Egészségmegőrző szerepe kiemelkedő a hideg hónapokban, de bőrünk ápolására is használhatjuk.
A dió igazi csodaszer
Milyen betegségeknél jó a dió?
A dió gazdag omega-3 zsírsavakban és nagyobb mértékben tartalmaz antioxidánsokat más ételeknél - a dió rendszeres fogyasztása a szervezet működésének számos területén fejthet ki jótékony hatást.

Kiemelkedő a dió egészségvédő hatása
Dió a konyhában
A diót igen sokféleképpen fel tudjuk használni. Kedvelt alapanyag és töltelék süteményekhez, gabonakásákhoz, de salátákba is kiváló. Nagyon finom pesto készíthető belőle, és pástétom is, ha egy kevés sárgarépával összedaráljuk. De önmagában is kiváló nassolnivaló.
Érdekesség
Számos jótékony hatását a kozmetikai ipar sem nézte tétlenül. Bőrbetegségek, pattanások, kelések, fekélyek,ekcémaesetén ezek lemosására, borogatására, és gyulladásgátlásra használják.
Igazi kincs a dióolaj
A dióból sajtolt olaj igazi kuriózum, az egészséges és modern konyha egyik fontos alapanyaga. Erőteljes, markáns íze kiválóan ízesíti a salátákat, salátaszószokat, leveseket, mártásokat. Hamar avasodik, ezért ne tartogassuk sokáig. Linolsav-tartalmának köszönhetően védi immunrendszerünket, egészségmegőrző és gombaölő hatású. Magas E-vitamintartalmának köszönhetően kiválóan ápolja bőrünket.Hogyan tároljuk?
A levert diókat haladéktalanul össze kell gyűjteni és megtisztítani, mert a zöld héj fekete nedvet ereszt, és ez elcsúfítja a dió héját. Azokat a gyümölcsöket, amelyekről a burok nem akar leválni, nejlonzsákba rakjuk, és abban egy napig füllesztjük. Ezután a héj könnyen lebontható. Egy kiló héjas dióból fél kiló belet fejthetünk ki. A diót száraz, szellős helyen, egy rétegben továbbszárítjuk, majd raktárban vagy padláson, zsákban, vászonzacskóban, esetleg kartondobozban tároljuk.Mire jó a diófalevél?
A diófának nem csak a termése, hanem a levele is felhasználható, áldásos hatásáról sokféle információ kering, nézzük, valójában mire is jó!
Értékelje a cikket!
Tisztelt Dr. Podányi Beáta! Nyáron az erős napsütés hatására foltok alakultak ki a bőröm azon részén, amiket alapozóval kentem le. Világosabb foltokról van szó, a használt kozmetikum színével megegyező, amik sajnos azóta se tűntek el, és tele vagyok világosabb foltokkal :( Hámlasztás eddig eredménytelen. Arra lennék kíváncsi, hogy Ön szerint mi történt? A kozmetikum hatására a pigmenttermelő sejtek leálltak, elhaltak, vagy átmeneti az egész, gyakori hámlasztással újra egységes színű lesz a bőröm? Köszönöm a válaszát!
Előfordulhat, hogy az alapozóval fedett területek nem barnultak, a többi igen. Másik lehetőség, hogy az intenzív napsütés átmenetileg blokkolta a pigmenttermelő sejteket. Ezen kívül kialakulhat napsütés és kozmetikum nélkül, hogy a szervezet...