A férfiak ezt rosszul tudják a női orgazmusról

Hüvelyi közösülés révén közel minden férfi képes elérni a csúcsra az ágyban. De vajon mennyire gyakori, hogy nőknek is legyen orgazmusa ugyanezen típusú együttlétek alkalmával? Nos, kutatások szerint nem túlságosan, de mindenképpen jóval ritkábban, mint ahogy azt a legtöbb férfi gondolná.

Mi lehet a magyarázata evolúciós szempontból a női orgazmus meglétének? Részletek itt.

"Általános - és téves - nézet férfiak körében, hogy akárcsak az ő esetükben, a nők többségénél is megbízhatóan orgazmushoz vezet a hüvelyi közösülés. Ezt láthatjuk a legtöbb mozifilmben és televíziós sorozatban. A férfi lök néhányat, a nő extázisban nyög, majd mindketten egyszerre elérnek a csúcsra. Valójában ez nonszensz, egyben a férfiakat félrevezeti, sok nőt pedig frusztrálttá tesz" - hívta fel a figyelmet Michael Castleman hosszú évtizedek óta szexualitással foglalkozó író, újságíró a PsychologyToday oldalán megjelent cikkében. Mint írja, már ősi kultúrák előtt is ismert volt, amit a 20. század második felében a szexkutatók is újra felfedeztek, miszerint a női örömök elsődleges forrása a klitorisz , avagy a csikló.

A női orgazmus elsődleges forrása nem a hüvely, hanem a csikló
A női orgazmus elsődleges forrása nem a hüvely, hanem a csikló. Fotó: Getty Images

A női orgazmus titka

Castleman szerint, amennyiben az együttlétek alkalmával a férfi szeméremcsontja feletti bőrfelület stimulálja a csiklót, úgy a nők is átélhetnek orgazmust pusztán hüvelyi behatolás során. Sokkal fogósabb kérdés ugyanakkor, hogy hányan. A válaszhoz elsőként egy 2005-ös kutatás vitt közelebb, amit Elizabeth A. Lloyd, az Indianai Egyetem professzora folytatott le. Eredményei szerint a nők mindössze negyede képes rendszeresen kielégülni ilyen úton. Ugyancsak az Indianai Egyetemen készült ugyanakkor 2018-ban egy másik kérdőíves felmérés is, amely szerint még a 25 százalékos arány is túlbecsüli a valóságot. Az ebben megkérdezett, 18 és 94 év között nők alig 18 százaléka mondta azt, hogy el tud jutni a csúcsra hüvelyi közösülés nyomán. A fennmaradó 82 százalék mind úgy nyilatkozott, hogy ehhez közvetlen csiklóstimulációra van szüksége.

Szintén 2018-ban Laurie Mintz, a Floridai Egyetem professzora is publikált egy tanulmányt a témában. Ebben arra a következtetésre jutott, hogy hozzávetőleg a nők 80-95 százaléka csupán némi csiklókényeztetés segítségével tud elérni az orgazmusig az együttlétek során. Castleman ezzel együtt nem a hüvelyi közösülést szándékozik becsmérelni. Amennyiben az közös beleegyezésen alapul, a férfi kizárólag akkor hatol be, amikor a nő erre már késznek érzi magát, illetve ha nyugalommal, játékossággal és kölcsönös összebújással, ölelkezéssel társul, úgy csodálatos élményt nyújthat. Mindazonáltal ahhoz képest, mint amit a média sugall és amit sok férfi és nő elhisz, a közösülés magában meglepően kevés nőnek okoz kielégülést.

Ausztrál kutatók több mint ötezer nőt és férfit kérdeztek arról egy felmérés alkalmával, hogy a szexuális együttlétek mely formáit találták a legélvezetesebbnek, illetve ezek közül melyek révén értek el a csúcsra a partnerükkel folytatott legutóbbi együttlétek során. A férfiak esetében magában a hüvelyi közösülés 96, a kézimunka és közösülés 95, míg a kézimunka, orális szex és közösülés együtt az esetek 98 százalékában eredményezett kielégülést. Ezzel szemben nőknél az egyszerű közösülés csak 50 százalékban okozott orgazmust. Ugyanez az arány ujjazással egybekötve már 71, orális kényeztetéssel is kiegészítve 86 százalékra emelkedett. Szintén árnyalja az összképet a dél-kaliforniai Chapman Egyetem egy több mint 52 résztvevőt felvonultató vizsgálata. A leszbikus válaszadók 86, a heteroszexuális nők csupán 65 százalékban jutottak a csúcsra a partnerükkel folytatott aktusok alkalmával. A különbség hátterében vélhetően az állt, hogy a leszbikus párok körében gyakoribb az orális szex.

Nem a pénisz mérete számít

Castleman szerint az említett kutatási eredmények az alábbi tanulságokat foglalják magukban férfiak számára.

  • A hüvelyi közösülés kétségkívül elengedhetetlen a szaporodáshoz. Ha azonban a nők szexuális kielégülése a szempont, úgy a csikló manuális, orális vagy segédeszközökkel történő direkt kényeztetése sokkal mérvadóbb.
  • A férfiak nagy és a nők egy jelentős része úgy hiszi, problémát jelez, ha egy nő nem jut el az orgazmusig közösüléskor. Valójában azonban tökéletesen normális, ha egy nőnek nincs orgazmusa.
  • A pénisz mérete és az erekció tartóssága nem számít igazán a legtöbb nő szexuális kielégülése szempontjából. Csupán a női orgazmusok egy kisebb része történik hüvelyi közösülések alkalmával, és ilyenkor sem az a fontos, hogy milyen erős az erekció vagy meddig tart az aktus. A legtöbb nőnek csiklóizgatásra van szüksége az orgazmushoz.
  • Teljesen rendben van a szex akkor is, ha nem tartalmaz hüvelyi közösülést - különösen idősebb párok esetében. Annál is inkább, hiszen ismert, hogy a kor előrehaladtával a legtöbb férfinél jelentkeznek valamilyen mértékű merevedési zavarok, míg a menopauza következményei gyakran kellemetlenné teszik az együttléteket a nők számára még síkosítóval is. Számos idősebb pár ezért inkább a csókolózás, ölelkezés, kölcsönös teljes testmasszázs, kézi, orális és segédeszközökkel való kényeztetés, illetve akár kevésbé szokványos fantáziák kiélése irányába köteleződik el. Fiatal szerelmesek számára szintén érdemes lehet megfontolni ezeket az erotikus alternatívákat.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Ekkor kell átállítani az órákat – idén könnyű eltéveszteni
gyógyszerfelírás
Eldőlt, nagy változás jön a gyógyszerfelírásban – Hivatalosan is kihirdették
A 10 legjobb kutyafajta kisgyerekes családoknak – Kistestűtől a nagytestűig
magas rosttartalom
Ugyanolyan rostdús, mint az útifűmaghéj, de negyedannyiba kerül – ez a 3 legjobb alternatíva
Az Alzheimer-kór 16 korai jele: nem mindig a feledékenység az első tünet
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +11 °C
Minimum: +5 °C

Jobbára erősen felhős vagy borult marad az idő. Az ország keleti kétharmadán többfelé várható eső, zápor, a legtöbb csapadék az Alföldön egy összeáramlási vonal mentén hullhat, ott jelentős mennyiség is összegyűlhet. Ugyanakkor a nyugati megyékben csak kevés helyen eshet. Az északi, északnyugati szél többfelé lesz erős, de viharos lökések már csak a Balatonnál és Sopron térségében valószínűek.A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 7 és 13 fok között várható, északkeleten, keleten lehet ennél pár fokkal melegebb, míg a tartósan csapadékos helyeken hidegebb idő.Késő este 5, 11 fok valószínű. Hétfőn várhatóan nem kell erős fronthatástól tartani.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Szem és látás: alaptudás, mégis sokan hibáznak – Teszteld magad kvízünkben! Szemünk egészsége kellő törődést igényel a mindennapokban, sokszor mégis megfeledkezünk róla. Mennyire vagy jártas a témában? Teszteld a tudásod kvízünkben!
kvíz
Kvíz: meddig tart egy pánikroham? – Felismernéd a figyelmeztető jeleket? Heves szívdobogás, légszomj, halálfélelem – a pánikbetegség tünetei sokakat megijesztenek, mégis rengeteg tévhit kering róla. Teszteld, mennyire ismered!

Figyelmeztetés!

Az általad megtekinteni kívánt tartalmunk olyan elemeket tartalmaz, amelyek az MTTV. (2010. évi CLXXXV. törvény) által rögzített besorolás szerinti V. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek.

Csak akkor tekintsd meg, ha elmúltál 18 éves.