Meghalt az oltási botrányba keveredett doktornő

Annak idején sóoldatot adott be Covid-oltás helyett.

Meghalt Csoboth Johanna jánoshalmi doktornő, akit azzal vádolt az ügyészség, hogy oltási igazolásokkal üzletelt és sóoldatot adott be Covid-oltás helyett – írja a Bács-Kiskun vármegyei hírportál, a baon.hu. Csoboth Johanna évtizedekig praktizált háziorvosként, nyugdíjba vonulása után is dolgozott. A jánoshalmi doktornőt végakaratának megfelelően Erdélyben, a család kriptájában helyezik el szerettei.

oltás, vakcina, oltóanyag, védőoltás
Oltás nélkül juttatta védettségi igazolványhoz a betegeit. Fotó: Getty Images

A Nemzeti Védelmi Szolgálat feljelentése alapján a Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányság 2022-ben indított nyomozást – őrizetbe vétel mellett – a jánoshalmi doktornő és társai ellen, akiket védettségi igazolással való visszaéléssel, valamint vesztegetés elfogadásával gyanúsított a rendőrség. Tavaly szeptemberben letöltendő szabadságvesztést kért a Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség a 72 éves háziorvosra, aki a vádirat szerint pénzért, a vakcina beadása nélkül, jogosulatlanul igazolta a COVID-19 elleni védőoltás felvételét.

A háziorvos személyesen fogadta a jelentkezőket a rendelőjében, az asszisztense és az adminisztratív munkatárs pedig beoltottként rögzítette őket az egészségügyi adatbázisban, így jogosulttá váltak a védettségi igazolványra.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +8 °C
Minimum: -2 °C

Északnyugat felől a Dunántúlon, valamint északkelet felől - lassabb ütemben - az ország keleti harmadán tovább szakadozik, csökken a felhőzet. Eközben azonban erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés, és leginkább a középső országrészben, emellett a Dunántúlon helyenként kialakulhatnak délután záporok, jégdara záporok, hózáporok, utóbbiak mentén átmenetileg kifehéredhet a táj. Az északias szél egyre nagyobb területen megerősödik, főként az északkeleti országrészben, illetve néhol az Észak-Dunántúlon viharossá fokozódik, majd késő délutántól elkezd veszíteni az erejéből. A legmagasabb nappali hőmérséklet 6 és 10 fok között alakul. Késő estére többnyire -3 és +5 fok közé hűl le a levegő. Orvosmeteo: hidegfront, hózápor és viharos szél nehezíti a hétfőt

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra