Koronavírus: javul a helyzet Spanyolországban

A spanyol egészségügyi minisztérium vasárnap közzétett adataiból az derült ki, hogy Spanyolországban eddig több mint 130 ezer koronavírus-fertőzöttet regisztráltak, ugyanakkor már negyedik napja folyamatosan csökken az új esetek száma.

A SARS-CoV-2 vírus okozta COVID-19 megbetegedésbe 674-en haltak bele az elmúlt 24 órában, ez a szám tíz nap óta először van hétszáz alatt. A járvány kezdete óta a napi halálozás csütörtökön volt a legmagasabb, akkor 950-en hunytak el. Egy nap alatt egyébként 6023 embernél szűrték ki a koronavírus jelenlétét, szombaton 7026, pénteken 7472 esetet igazoltak. Az elmúlt több mint két hónap során 130759 fertőzöttet azonosítottak.

Koronavírus: Budapesten berobbanhat a járvány Budapesten van a legtöbb koronavírus-fertőzött. A fővárost Pest megyével együtt számolva ez az összes eset 62 százalékát, 455 beteget jelent. Olvassa el a részleteket cikkünkben .

Katalóniában is rengeteg a koronavírus-fertőzött

Az előző naphoz képest 1132-vel lett több a kórházi ápolásra szoruló páciens, szombaton 975-en, pénteken 2524-en kerültek kórházba. Összesen 58744 embert láttak el egészségügyi intézményben a koronavírus-fertőzés miatt, közülük 6861 beteget intenzív terápiás osztályon. Az ennyire súlyos esetek száma 328-cal emelkedett az elmúlt egy napban a szombati 116 és a pénteki 324 után. Tovább emelkedett a fertőzésből felépülők száma is, az elmúlt egy napban 3861-gyel, és összesen elérte a 38080-at.

Koronavírus: egy önkéntes mutatja az utat egy helyi lakosnak a spanyolországi Calafellben
Koronavírus: egy önkéntes mutatja az utat egy helyi lakosnak a spanyolországi Calafellben. Fotó: Getty Images

A járvány egyik gócának számító madridi autonóm tartományban 37584 esetet igazoltak az eddigi vizsgálatok, 1335-öt egy nap alatt. A koronavírus-fertőzöttek közül 4941-en hunytak el, 16543-an meggyógyultak. A második legtöbb fertőzést Katalóniában szűrték ki, összesen 26032-őt, amelyből az előző naphoz képest további 1298 teszt lett pozitív. A halálos áldozatok száma 2637, a gyógyultaké 9528.

Közel vannak a járvány csúcsán való túljutáshoz

Spanyolországban három hete vezették be az oktatási intézmények bezárásával és lakhelyelhagyási korlátozásokkal járó szükségállapotot, amelynek április 25-ig tartó meghosszabbítását kezdeményezi a spanyol kormány a parlamentnél a jövő héten. A pártoktól érkezett eddigi állásfoglalások szerint a törvényhozás jóvá fogja hagyni a korlátozások fenntartását. Pedro Sánchez spanyol miniszterelnök szombati sajtótájékoztatóján elmondta: az első cél a járvány csúcsán való túljutás volt, "ennek eléréséhez közel vagyunk", a következő fázis a terjedés még erőteljesebb mérséklése. "A győzelem minden nappal közelebb van" - fogalmazott.

Sanchez arról is beszélt, a megszorítások bevezetése nem volt hiába, csökkent a koronavírus-fertőzés terjedésének üteme, de a szakértők véleménye alapján még több időre van szükség ahhoz, hogy a napi gyógyult esetek száma meghaladja a fertőzöttekét . A kormányfő kilátásba helyezte a szükségállapot további meghosszabbítását is, de reményei szerint akkor már valamennyit lehet majd enyhíteni az elrendelt korlátozásokon.

Ilyen, amikor a rúdugró olimpiai bajnok kerül karanténba - olvassa el az erről szóló cikket társportálunkon, az nlc.hu-n .

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

prediabétesz
Súlyos károkat okoz a vércukorszintben, mégis sokan fogyasztják naponta
koleszterin
6 koleszterincsökkentő étel: ezek legyenek mindig a kamrában – A szívroham megelőzésében is segítenek
Súlyos károkat okoz a belekben, mégis sokan fogyasztják rendszeresen
Kétféle hantavírus is jelen van Magyarországon – ezt érdemes tudni a fertőzésről
Óriási változás jön az egészségügyben: íme az új miniszter, Hegedűs Zsolt tervei
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +21 °C
Minimum: +8 °C

Az erőteljes gomolyfelhő-képződés mellett többórás napsütésre lehet számítani, majd délutántól, késő délutántól délnyugat felől erősen megnövekszik, megvastagszik a felhőzet. Több helyen, akár több hullámban várható zápor, zivatar, estétől a Dunántúlon eső is. Helyenként intenzív, heves zivatar is előfordulhat - legkisebb eséllyel északnyugaton. A délies szél többfelé megélénkül, zivatarok környezetében viharos lökések is lehetnek.A legmagasabb nappali hőmérséklet 18 és 25 fok között valószínű, északnyugaton lesz a leghűvösebb, míg délkeleten mérhetjük a legmagasabb értékeket.Késő este 10, 15 fok várható. Térségünket egy mediterrán ciklon közelíti meg, ami a fronthelyzetben is jelentős változást hoz. Pénteken kettősfronti hatásra lehet számítani.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Kvíz: felismernéd a leggyakoribb tápanyaghiányt? – Teszteld a tudásod! A vashiány és a vérszegénység sokszor alattomosan alakul ki: a tünetek enyhék, könnyen másra fogjuk őket, mégis komoly hatással lehetnek a mindennapokra. Vajon mennyire ismered fel a figyelmeztető jeleket?
kvíz
Kvíz: felismered képről az orvosi eszközöket? – Keveseknek sikerül a 10/10 Az orvosi rendelőkben számos különleges eszköz rejtőzik. Mennyire ismered ezeket? Kvízünkben most próbára teheted a tudásod!