A here betegségei

A heregyulladásokat a következő tünetek teszik egyértelművé: magas láz, gyakran hidegrázás és igen heves fájdalom. A nem gyulladásos megbetegedések egymástól való elkülönítése sokszor nem egyszerű, de igen lényeges a további kezelés miatt.

A here burkai között bizonyos mennyiségű folyadék mindig található, mely a hereburkok folyadékkiválasztó és visszaszívó képességével magyarázható.

Ha a folyadék valamely okból nem szívódik vissza, és felszaporodik a hereburkok között, az akár emberfej nagyságúra is nőhet. Ezt nevezik vízsérvnek.

Megelőző gyulladásos betegségek (here-, mellékhere-gyulladás) után is kialakulhat, az elvezető járatok hegesedése miatt.

Jellemzője az igen lassú növekedés, amely hónapokig, sőt évekig is eltarthat. Az esetek döntő többségében teljesen fájdalmatlan, még tapintásra, nyomásra sem érzékeny.

A túl nagyra nőtt hydrokele esztétikai problémát jelent, súlya és mérete miatt akár a járást is nehezítheti.

Miben különbözik a vízsérv a

  • heresérvtől:
    ebben ez esetben a herezacskót a lágyékcsatornán kitüremkedő belek töltik ki
  • herevisszértől (varikokelétől):
    ekkor a here körül kanyargós, megvastagodott vénakötegek tapinthatók, általában csak álló helyzetben és hasprés hatására
  • hereráktól:
    ez a herének vagy a here egy részének általában lassú, fájdalmatlan növekedése. A hererák az egyik legrosszabb indulatú daganat, mely korán képez áttéteket a gerinc melletti nyirokcsomókban.

Ez az a betegség, amely miatt, ha bármiféle heremegnagyobbodást észlelünk, azonnal urológus szakorvoshoz kell fordulnunk. Mert lehet, hogy csupán egy ártalmatlan vízsérvvel, de az is lehet, hogy hererákkal állunk szemben. Ám ha ezt időben felismerik, még gyógyítható a betegség.

A vízsérv kezelése:

Megkísérelhető a folyadék lebocsátása injekciós tűn keresztül. Ez mindig csak átmeneti kezelés, mert hamarosan megkezdődik az újratelítődés. Végleges megoldást a műtét jelent, mely az urológiában rutin kisműtétnek számít. IX. évf./ 5.szám

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +11 °C
Minimum: +5 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra