Ehet-e almát, aki cukorbeteg?

Az alma nagyon egészséges, és sok benne a tápanyag, viszont a cukor és a szénhidrát is. Vajon utóbbiak miatt jobb, ha cukorbetegek, illetve cukorbetegségre hajlamosak inkább elkerülik a fogyasztását?

Az American Diabetes Association álláspontja szerint bár az almában szénhidrát és cukor is van, fogyasztása (illetve egyéb gyümölcsök fogyasztása) nem jelent problémát az 1-es, illetve 2-es cukorbetegséggel küzdők számára. Az almában másféle cukor van, mint a hozzáadott cukrot tartalmazó ételekben, emellett pedig sok rostot és számos tápanyagot tartalmaz.

Ehet-e almát, aki cukorbeteg?
Fogyaszthatnak almát a cukorbetegek?

Hogy illeszthető be a diétába?

A cukorbetegeknek érdemes tisztában lenniük azzal, hogy az almafogyasztás milyen hatással van rájuk, illetve hogyan illeszthetik be a gyümölcsöt a cukorbetegségnek megfelelő diétába – figyelmeztet a Medical News Today cikke.

A cukorbetegeknek oda kell figyelniük, hogy mennyi szénhidrátot visznek be, hogy egész nap kiegyensúlyozott maradjon a vércukorszintjük.

Az almában található cukor nagy része természetesen előforduló fruktóz, amely másképpen hathat a szervezetre, mint a többi cukorféle. Emellett a fruktóz különbözik azoktól a finomított, illetve feldolgozott cukorféléktől, amelyeket a csomagolt élelmiszerek, csokoládék, kekszek tartalmaznak.

Egészséges fehérjével érdemes kombinálni

Az American Journal of Clinical Nutrition című szaklapban megjelent kutatás szerint a glükózzal és szukralózzal ellentétben a fruktóz hatására kevesebb cukor, illetve inzulin kerül a vérbe. Egy közepes almában 4 gramm rost is található, amely segít lassítani a cukor felszívódását, ez pedig meggátolja az inzulinszint, illetve a vércukorszint ingadozását. Emellett ha a gyümölcsöket valamilyen egészséges fehérjével kombináljuk, szintén csökkenthető a vércukorszint ingadozásának esélye, illetve tovább érezzük magunkat jóllakottnak. A legfontosabb, hogy a cukorbetegek figyeljék a testük jelzéseit, miután gyümölcsöt esznek.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. Késő estére 3 és 9 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra