DiaEuro: ezüstérmes a magyar csapat

Ezüstérmet szerzett a Bukarestben megrendezett DiaEuro futsal Európa-bajnokságon a magyar nemzeti együttes. A Hevesi Tamás vezette válogatott ismét bizonyította, hogy cukorbetegen is lehet kimagasló sportteljesítményeket elérni.

A magyar csapat a döntőben 6-5-re kikapott Horvátország legjobbjaitól, így 2014, 2015 és 2016 után zsinórban negyedik alkalommal zárta ezüstéremmel a kontinensviadalt, amelyet 2013-ban meg is nyert. A 12 ország csapatát felvonultató tornát idén júliusban immár hatodik alkalommal rendezték meg, hogy ismét bizonyítsák, a sportban sincs helye a diszkriminációnak. A 2012-ben indult DiaEuro célja, hogy felhívja a figyelmet: megfelelő terápiával, gyakori vércukorméréssel és aktív testmozgással cukorbetegen is lehet teljes életet élni.

A Nemzetközi Diabetes Szövetség adatai szerint Magyarországon megközelítőleg 1 millió, Európában pedig több mint 60 millió ember érintett valamilyen formában a cukorbetegségben. A betegségről bővebben ide kattintva olvashat.

Hevesi Tamás alakulata a csoportkörben Portugáliát és Macedóniát is legyőzve jutott tovább az egyenes kieséses szakaszba, ahol a negyeddöntőben Szlovákia, majd az elődöntőben Szlovénia sem tudta útját állni a magyar együttesnek. Bár a dobogó legfelső fokára idén sem sikerült fellépnie a Hevesi-legénységnek, ugyanakkor jelentős eredmény, hogy zsinórban immár ötödjére jutottak el a fináléig a mieink. "Örültünk volna az aranynak, de nincs miért elkeserednünk. Évek óta nem rendeztek nélkülünk döntőt, és egy cukorbeteg versenyző számára a kiállás, a küzdelem, az élsportban való részvétel önmagában is győzelem" - fogalmazott Hevesi Tamás, a magyar DiaEuro válogatott mestere.

Zsinórban negyedik alkalommal lett ezüstérmes a magyar válogatott az Eb-n
Zsinórban negyedik alkalommal lett ezüstérmes a magyar válogatott az Eb-n

"A magyar cukorbeteg teremlabdarúgók a verseny alapítása óta kiemelkedően teljesítenek az Európa-bajnokságon, igazolva a DiaEuro kezdeményezés fő üzenetét: rendszeres önellenőrzés és megfelelő terápia mellett akár a sportban is lehet csúcsteljesítményt nyújtani cukorbetegen! Megtisztelő, hogy kezdettől fogva támogathatjuk a csapat felkészülését és részvételét az Eb-n. A Dcont® vércukormérő készülékek magyar fejlesztőjeként és gyártójaként az elmúlt három évtized során igyekeztünk minden cukorbetegséggel összefüggő jó ügy mellé odaállni. Gratulálok a csapatnak!" - mondta el Zettwitz Sándor, a 77 Elektronika Kft. ügyvezető igazgatója.

"Gratulálunk a magyar csapatnak, ismét méltók voltak a szurkolók és a támogatók bizalmára. A Sanofi számára azért is fontos ez a különleges sportesemény, mert ez is azt erősíti meg, hogy megfelelő terápiával, egészséges életmóddal és mozgással cukorbetegen is teljes életet élhetünk" - hangsúlyozta Bartha Balázs, a Sanofi kommunikációs menedzsere. "Az újabb eredmény is igazolja, amit a világ egyik vezető inzulingyártójaként a Sanofinál vallunk: a cukorbetegek megfelelő kezelés mellett aktív és sikeres tagjai maradhatnak közösségüknek, sőt, dicsőséget hozhatnak az országnak" - tette hozzá.

Köszönet jár továbbá Béki Jánosnak, a válogatott menedzserének és dr. Havasi Anett belgyógyász, diabetológus szakorvosnak, akik a felkészüléstől a döntőig támogatták a csapatot, valamint a Magyar Diabetes Társaságnak és a Magyar Labdarúgó Szövetségnek is a szakmai támogatásért.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Életem végéig szednem kell a magas vérnyomás gyógyszert?
kávé
Módosíthatja a gyógyszerek hatását a kávé – Mutatjuk, mely esetekben nem árt az óvatosság
újraélesztés
Összeesett a férfi, leállt a légzése – segítségnyújtás helyett többen is fotózni kezdték
gyümölcslé
Ez az ital szinte ugyanúgy káros a májra, mint az alkohol – Mégis rengetegen isszák
széklet szaga
Amikor záptojás-szag terjeng a vécében – 9 dolog, amely kénes szagú székletet eredményezhet
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +8 °C
Minimum: +3 °C

Éjszaka terjeszkedik és képződik a köd, illetve a rétegfelhőzet, így reggelre döntően borult, párás, ködös idő várható, legfeljebb északkeleten, keleten maradhatnak néhol kevésbé felhős körzetek. Szitálás előfordulhat. A légmozgás nagyrészt gyenge vagy mérsékelt lesz.A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -1 és +6 fok között alakul. Az időjárás viszonylag stabil, ezért jelentős fronthatás nem terheli a szervezetet.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Mennyi kalóriát tartalmaz egy szelet bejgli vagy egy adag töltött káposzta?

A december nem csupán az advent időszaka, hanem a forralt boré, a bejglié, a mézeskalácsé és a töltött káposztáé is. Azt mindenki tudja, hogy ezek isteni finomságok – de vajon a kalóriatartalmuk is ismert? Teszteld tudásodat!

teszt
Télen több kalóriára van szüksége a szervezetnek?

A hideg miatt automatikusan hízni kezdünk? Fontos, hogy több kalóriát vigyünk be a téli hónapokban? Vajon a sószükségletünk is megnő ilyenkor? Teszteld, mennyit tudsz a téli táplálkozás szabályairól!