Betegséget is jelezhet a csuklás
68 évig csuklott egy férfiA Guinnes Rekordok Könyve szerint a kategória győztese, Charles Osborne 1922 és 1990 között minden 10. másodpercben csuklott, ezzel ő lett a leghosszabb ideig tartó csuklás rekordere. Mit tegyünk, ha ennél gyorsabban szeretnénk megszabadulni a kényelmetlen tünettől?
Az állandó csuklás ezt jelzi

Házi praktikák csuklás ellen
Nagyon sok olyan testi kellemetlenség adódhat, amellyel nem kell azonnal orvoshoz fordulnunk, hanem régi, "nagyanyáinktól tanult" praktikákkal is elmulaszthatjuk. Ezúttal a csuklás megszüntetéséhez gyűjtöttünk házi tippeket.

A hosszan tartó csuklást érdemes kivizsgáltatni, mert betegséget is jelezhet
Praktikák és gyógyszerek csuklás ellen
A csuklás megszüntetésére több praktika is ismert. Megelőzés gyanánt célszerű tartózkodni a túl gyors, kapkodó étkezéstől és az alkoholfogyasztástól, szénsavas italoktól. Érdemes megpróbálni a hideg víz lassú kortyolgatását, de van, akinél beválik, ha egy nagy levegőt vesz, rövid ideig bent tartja, majd hosszan kilélegzi és ezt 3-szor, 4-szer megismétli húsz percenként. A különböző pontokra gyakorolt nyomás is jótékony hatású lehet: nyomjuk meg enyhén a rekeszizmot, vagy hajoljunk előre, hogy így gyakoroljunk nyomást a mellkasra.Ha ez nem válna be, akkor nézzünk körül a konyhában: nyeljünk le egy kiskanálnyi kristálycukrot szárazon, rágcsáljunk el egy citromot, vagy cseppentsünk a nyelvünkre egy kis ecetet, épp csak, hogy érezzük az ízét. Súlyosabb eseteknél, ha az elhúzódó csuklás már a mindennapi tevékenységeket, a nyugodt evést, vagy alvást is zavarja, érdemes megfontolni a gyógyszeres kezelést. Izomlazítók, antipszichotikumok, hányinger elleni és neuropátiásfájdalomkezelésére való készítmények is segíthetnek.
Betegségeket is jelezhet!
A legtöbb esetben a csuklás magától is megszűnik, ha azonban 48 óránál tovább tart, érdemes utána járni, nincs-e szervi betegség a háttérben. Ez lehet például tüdő-, a mellhártya-, a szívburok- és a hashártya-gyulladás vagy akár az epekő. "Gyakori, vagy tartós csuklás hátterében gondolni kell stroke-ra vagy asztmára. Állhat a háttérben savas reflux, cukorbetegség, strúma. A tartós csuklás másodlagos tünetként alvászavart, depressziót, tartós fáradtságot okozhat. Ilyen esetekben a csuklás csak tünet, ahhoz, hogy elmúljon, az alapbetegséget kell kezelni."Értékelje a cikket!