Megjelent az új kormányrendelet a Magyar Közlönyben azzal a céllal, hogy a járóbeteg-szakellátás digitális időpontfoglalási rendszere lakosságközelibb módon működhessen – írta meg az InfoStart.
Digitális időpontfoglalás: ezek az új szabályok
Az új szabályok alapján olyan egészségügyi szolgáltatóhoz foglalhatunk időpontot, amely területileg nem kötelezett az ellátásunkra. Emellett a beutalóban szereplő egészségügyi szolgáltató helyett más helyre is foglalhatunk, ha ott meghirdettek a digitális időpontfoglalási rendszerben szabad időpontot az adott ellátásra.
A digitális időpontfoglalási rendszert használó járóbeteg-szakellátást nyújtó egészségügyi szolgáltatóknak ezentúl a rendelkezésre álló időpontjaik 100 százalékát elérhetővé kell tenniük a digitális időpontfoglalási rendszerben – kivéve persze a kontrollvizsgálatokra fenntartott időpontokat.
Egyéb részletek
Háromhavi bontásban legalább az előző év azonos háromhavi időszak esetszámának 60 százalékát, a röntgendiagnosztika, teljes körű ultrahangdiagnosztika, gyermekradiológia, valamint a CT- és MR-diagnosztika esetében pedig a 20 százalékát foglalhatóvá kell tenniük a szolgáltatóknak a betegek vagy a nevükben eljáró orvosok számára. A kötelezettség teljesítésére biztosítanak egy átmeneti időszakot az intézményeknek.
A szolgáltatók ösztönzése érdekében megemelhetik az egyes képalkotó diagnosztikai vizsgálatokat végző járóbeteg-szakellátók tervezett éves keretét, ha azok biztosítják az online időpontfoglalási rendszer használatát.
Szerepel még a rendeletben, hogy az Országos Mozgásszervi Intézet feladatait a Semmelweis Egyetem látja el, ami miatt névváltozás is történik” – írták.