Öt kismókust fogadtak be a madármentők, így vannak most az állatok

Nemrég még csukott szemmel itták a tápszert a megmentett kismókusok, mára azonban – a Mályi Madármentőknek köszönhetően – örökmozgó, életerős, játszadozó mókusokká cseperedtek.

Több mókust is megmentettek az elmúlt hetekben a Mályi Madármentők Borsod megyében. Jelenleg hét egészséges kismókust gondoznak, akiket néhány hét múlva szabadon engednek – derült ki az RTL Híradó riportjából. 

Az egyik mókus életéért 10 napig küzdöttek

Lehoczky Krisztián, a Mályi Természetvédelmi Egyesület elnöke azt mondta, általában lakossági bejelentések nyomán keresik meg a bajbajutott kisállatokat. Az egyik mókus még nagyon pici és nagyon fejletlen volt, amikor befogadták. Az ő életéért legalább 10 napig küzdöttek, annyira rossz állapotban volt – de azóta már ő is rendbejött.

Még néhány hétig gondozzák őket

A riportban az is látható, ahogyan egy öthetes mókust tápszerrel etetnek. Az állat azonban már némi szilárd ételt is ehet, egyelőre a dió a kedvence. Őt és a többieket is csak akkor engedik szabadon, ha már készen állnak arra, hogy önállóan boldoguljanak a természetben.

Évente egyébként 3-4 mókuscsaládot is megment az egyesület. Az elmúlt 10 évben több mint 100 mókus túlélését segítették elő.

Tudtad, hogy sokat árthatsz a magányosnak tűnő fiókának azzal, ha megpróbálod megmenteni? Mutatjuk, mit tegyél és főleg mit ne, ha magára hagyott madárfiókára bukkansz.

Kiemelt képünk forrása: RTL Híradó

ITT MEGOSZTHATOD:

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +5 °C

Többnyire erősen felhős vagy borult idő várható, időszakos vékonyodás, szakadás egyre inkább csak északkeleten fordulhat elő. Reggel, délelőtt átmenetileg kevesebb helyen eshet, majd a déli óráktól a keleti részeket leszámítva ismét egyre többfelé várható időszakos eső. A keleties irányú szelet helyenként élénk, a hegyekben erős lökések kísérhetik, majd északi, északkeleti irányba fordul az áramlás.A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt 6 és 12 fok között alakul, de a keleti naposabb részeken ennél néhány fokkal magasabb értéket is mérhetünk. Késő este 3, 9 fok valószínű. A frontra érzékenyeknél gyakrabban fordulhat elő fejfájás, migrén, fáradékonyság, levertség.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra