Vannak felesleges szerveink és testrészeink. Ezek azok!
Nélkülük is teljes életet élhetünkVan egy-két olyan szervünk, testrészünk, melyek tulajdonképpen feleslegesek, és nélkülük is tökéletesen egészségesen élhetünk.
Egy testrész, aminek senki nem tudja a nevét
Hogy hívják a felső ajak közepét az orr tövével összekötő árokszerű mélyedést? Kattintson!
Mandulák
A mandulák a torokban elhelyezkedő szervek, melyek legfontosabb szerepe, hogy igyekeznek védelmet nyújtani a lenyelt vagy belélegzett kórokozók ellen. Az immunrendszerünkben betöltött fontos szerepük egyik következménye, hogy hajlamosak megnagyobbodni, illetve begyulladni, mely miatt könnyen légzési vagy nyelési nehézségek alakulhatnak ki, de a gyulladt mandulák gócpontok is lehetnek a szevezetben. A mandulákat műtéti úton viszonylag könnyűen, szövődménymentesen el lehet távolítani.
A mandulák begyulladását érdemes megelőzni
Férfi mellbimbó
A mellbimbónak, illetve a melleknek a csecsemők táplálásában, a szoptatásban van hatalmas szerepe, és bár biológiailag egyáltalán nem kizárt, hogy a férfiak is termeljenek tejet, ez mégis elsősorban az anyák dolga. A férfiaknak azért van mellbimbója, mert minden embrió "nőként" kezdi az életét, a férfias jellegzetességek csak a későbbi fejlődés során alakulnak ki.Meglepő módon, a magzatoknak nemcsak két, hanem több mellbimbója is van, melyek a hónaljtól egészen a lágyékig megjelenhetnek, ám ezek még a szülés előtt eltűnnek (furcsa és ritka, ha valakinél ezek megmaradnak). Bár a férfiak egészen jól ellennének mellbimbó nélkül, a mellbimbó erogénzónának számít, melynek simogatása, csiklandozása, megérintése fokozhatja a szexuális örömérzetet.
Vakbél
A vakbél, vagy féregnyúlvány a vékony- és vastagbél között elhelyezkedő, nagyjából 9-10 cm hosszú, "zsákutcában" végződő bélszakasz, mely a jobb alsó hasi szakasznál, a csípőcsont környékén található meg. Bár korábban úgy gondolták, hogy a vakbél teljesen felesleges testrész, mely csak bajt okozhat (például akkor, amikor begyullad - ilyenkor nagy fájdalmakat okoz és műtéti úton kell eltávolítani), de az elmúlt évtizedekben publikált kutatások szerint a vakbél tulajdonképpen a jótékony hatású bélbaktériumok raktárja és tenyésztelepe, így sokkal fontosabb szerepe van az emésztésünkben, mint gondoltuk.Farokcsont
A farokcsont (a többi "felesleges" szervünkhöz hasonlóan) az evolúciós fejlődés egyik maradványa: annak a bizonyítéka, hogy valaha nekünk is farkunk volt. Az embrionális fejlődés során minden emlősállatnak van farka, az emberi embrióknál ez azonban nagyon gyorsan, néhány hét alatt el is tűnik. A farokcsont a gerincünk legvégénél helyezkedik el, és valójában több összenőtt csigolya alkotja. Eredeti funkcióját (vagyis az egyensúlyban, mozgásban való támogatást) rég elveszítette, de izmok tapadhatnak hozzá.Meglehetősen ritkán, de születhetnek olyan csecsemők, akiknél a farok nem fejlődik vissza a magzati fejlődés során. 130 év alatt mindössze 23 ilyen esetet jegyeztek fel. A farkat műtéti úton el lehet távolítani, és semmilyen módon nem befolyásolta a csecsemők további fejlődését vagy életét.
Szűzhártya
A szűzhártya egy rugalmas membrán, mely körbeveszi vagy részben be is fedi a hüvely külső bemenetét. Rugalmasságának köszönhetően behatolás után akár az "eredeti" állapotára is visszaalakulhat, de át is szakadhat, és részben vagy teljesen el is tűnhet. A szűzhártyát régen a szüzesség egyértelmű jelzőjének tartották, de mivel a betegségektől a sérülésekig sok minden károsíthatja, a szűzhártya és a szüzesség között tulajdonképpen nincs összefüggés.A szűzhártya biológiai funkciójával kapcsolatban a szakemberek nincsenek egységes állásponton: egyesek szerint csak kulturális jelentősége van, mások viszont úgy gondolják, hogy a szűzhártya segít megvédeni a női szaporítószerveket a fertőzésektől.
Értékelje a cikket!