Egészségesebb, aki nyáron született

Egészségesebbek a nyáron született lánygyermekek, ezt valószínűleg a magzati korban kapott több D-vitaminnak köszönhetik - állítja egy brit kutatás.

Mintegy félmillió ember élettani-egészségügyi adatait vizsgálata és összehasonlítása eredményeként jutottak arra a University of Cambridge kutatói, hogy a nyáron született lányok életük későbbi szakaszaiban is egészségesebbek a télen születetetteknél. A Heliyon című szaklapban megjelent mikor lép pubertáskorba . De még ez is összefügg a születés idejével.

A nyáron (június, július, augusztus hónapokban) született lánygyermekek születési súlya valamivel az átlag feletti, pubertáskorba pár hónappal később léptek, felnőttkorban pedig magasabbak, mint a téli hónapokban született gyerekek – állapították meg a kutatók. Az, ha a gyermekek később lépnek pubertáskorba , felnőtt korban jobb egészségügyi állapotot jelez, állítja a kutatás vezetője, Dr. John Perry.

Bár a csillagászat és az asztrológia mindig is látott összefüggést a bolygók és az ember magatartása között, azonban tudományos kutatásokkal mindezt még nem sikerült bizonyítani - egészen mostanáig. Kattintson! A szakértő hozzátette: ez az első olyan kutatás, amely egyértelmű összefüggést mutat ki a pubertáskor és a születés ideje között – még a kutatócsoport tagjai is meglepődtek az egybeesések láttán. Egybehangzó véleményük az, hogy a születési hónapnak mérhető, egyértelmű hatása van mind a gyermekek egészségére, mind pedig fejlődésükre. Az emögött rejlő mechanizmusok feltárásához azonban több időre és kutatásra van szükség.

A több napfény és a magasabb D-vitamin-szint miatt lehetnek egészségesebbek a nyári babák

A kutatók úgy vélik, a nyári és téli hónapokban született gyermekek közötti különbségben a terhes anyát érő napfény mennyisége, illetve az ennek köszönhető magasabb D-vitamin -szint lehet a döntő.

Dr. Perry szerint nemcsak saját csapatának kellene a témával többet foglalkoznia, hanem más kutatócsoportoknak is osztoznia kellene a feladatban, ugyanis ezen hosszú távú kutatás eredményei alapján egyértelmű egészségügyi fejlődés, össztársadalmi javulás is elérhető.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +10 °C
Minimum: -1 °C

A Nyugat-Dunántúlon egész nap derült idő valószínű, másutt viszont erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, de a legtöbb helyen így is többórás napsütésre lehet számítani. Ez alól az északkeleti megyék lehet kivétel, ott tartósabb lehet a felhőzet. Csapadék nem valószínű. A Dunától keletre megélénkül, a Tiszántúlon olykor meg is erősödik az északi szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 7 és 13 fok között valószínű. Késő estére 0 és +7 fok közé hűl le a levegő. Hidegfronti hatásokkal kell számolni az arra érzékenyeknek, lesz viszont sok napsütés, ami segíti a D-vitamin termelődését.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra