A zsírt eddig csak leszívták, most már beültetik (x)

Már nemcsak nők, de egyre nagyobb arányban férfiak is végeztetnek el szépészeti beavatkozásokat: népszerű a toka- és orrplasztika, de már a szem alatti karikákat is eltüntethetik negyedórás kezeléssel. A Körúti Orvosesztétikai Centrum főorvosával beszélgettünk.

A szépészeti beavatkozások hallatán a legtöbb embernek a költséges plasztikai műtétek jutnak eszükbe, amelyek csupán a leggazdagabbak kiváltságai. Napjainkra azonban ezek a beavatkozások óriási fejlődésen mentek keresztül, és számos szépészeti orvos-esztétikai eljárás áll rendelkezésre elérhető áron is. Ezek jelentősen le is egyszerűsödtek: ma már a szem alatti karikák vagy a toka kezelése nem hosszabb egy átlagos háziorvosi vizitnél. Dr. Papp Ildikó, a Körúti Orvosesztétikai Centrum tulajdonosa és igazgató főorvosa az aktuális szépészeti trendekről beszélt nekünk.

Vonalak az arcon: miért ráncosodunk? Egyáltalán nincs egyszerű feladata a bőrnek. Legnagyobb szervünknek amellett, hogy védi a belső szerveinket a külső hatásokkal szemben, komoly esztétikai elvárásoknak is meg kell felelnie. A ránctalan, foltoktól mentes, tiszta bőrfelszín sokunk álma. A ráncosodás okairól bővebben az alábbi cikkünkben írtunk!

A centrum elsősorban esztétikai beavatkozásokkal foglalkozik, specialitása az úgynevezett filleres (feltöltéses) eljárások alkalmazása; ambuláns rendelésekkel és egynapos plasztikai sebészettel is várja a pácienseket. Magyarországon egyedülálló zsírleszívó és -visszatöltő eljárást is alkalmaznak itt: ennek során az átlagosnál kíméletesebben távolítják el a zsírt a szövetekből, a zsírsejtek 80-85 százalékát megkímélve, ellentétben a hagyományos leszívási technikáktól, amelyekkel csupán a sejtek fele marad épségben. Korábban ezt a zsírt egyszerűen kidobták, pedig napjaink szépészeti eljárásának alapját adják.

Hova tölthetik vissza a zsírunkat?

"A plasztikai sebészetben az általános trend a zsírleszívás mellett a visszatöltés, az Egyesült Államokban a múlt évben 41 százalékkal nőtt ezeknek az eljárásoknak a száma. Igény szerint különböző helyekre tölthetjük vissza a zsírt, kerülhet a mellbe és az arcba is, illetve különösen népszerű a fenékbe való betöltés, mert sokan vágynak a 'brazilnak' is hívott fenékformára" - magyarázta Dr. Papp Ildikó. A zsírbeültetés kiválthatja a szilikonos beültetést , illetve bizonyos esetekben ki is egészítheti. Ilyenkor a szilikont körülölelő szövetekbe fecskendezik a zsírsejteket, így a forma természetesebbnek hat, a beültetés és a mell között sokkal lágyabb lesz az átmenet. Ez egyben természetesebb megoldást is jelent, és nem okozhat olyan veszélyes szövődményeket, mint egyes implantátumok - magyarázta a főorvos.

A zsírt már nemcsak plasztikai sebészetre lehet használni, de ízületi porcsérülések esetén is megoldást jelenthet. Futóknál, fiatal sportolóknál , illetve idősebb embereknél lehet szükség rá, hogy a leszívott zsírt visszainjektálják az ízületbe. Ez hosszan tartóan és eredményesen csökkenti a gyulladást és a fájdalmat, illetve a benne lévő őssejteknek köszönhetően porcregeneráló hatást is kifejt.

A szem alatti karikák nem csak a fáradtságtól alakulhatnak ki, de könnyen eltűntethetőek
A szem alatti karikák nemcsak fáradtságtól alakulhatnak ki, de könnyen eltűntethetőek

Az ambuláns kezelések terén a zsír újrahasznosítása mellett a minimálisan invazív beavatkozások irányába tolódnak a trendek. Ilyenek a már említett fillerek, vagyis feltöltések, amelyekkel például a szem alatti karikák is kiválóan orvosolhatóak. Ezek a karikák nemcsak fáradtság hatására alakulhatnak ki - sokaknál genetikai eredetűek, és már egészen fiatal korban jelentkeznek. Szintén nagyon népszerű az orrplasztika helyetti orrformázás, amellyel a görbe vagy hepehupás orr is orvosolható, ráadásul a kezelés alig tíz percet vesz igénybe. A kanülös megoldásnak köszönhetően nem kell tartani mellékhatástól, és lábadozási idővel sem kell számolni, a páciens akár a munkahelyére is mehet egyenesen.

Állunk az egész fejformánkat befolyásolja, így apróbb módosításokkal is látványos eredményt lehet elérni. Ezért sokan fordulnak a klinikához az álluk miatt: feltöltésekkel ennek vonalát is változtatni lehet. A legtöbb probléma ezen a tájon a tokával lehet, amely sokaknál genetikai okok miatt alakul ki, és makacsul kitart a legszigorúbb diéta és sportolás mellett is. "Az emberek 67 százalékának van tokája, ezért a probléma kétségkívül sokakat érint. Az enyhe és mérsékelten telt toka gyakorlatilag teljesen eltüntethető a nálunk is alkalmazott, két-három alkalmas kezeléssel, amely maradandó eredményt biztosít" - mondta el Dr. Papp Ildikó.

A szépészeti eljárások iránt nem csak a nők érdeklődnek: a Körúti Orvosesztétikai Centrum vendégeinek nagyjából húsz százaléka férfi - ők elsősorban a botoxkezelést és a toka eltüntetését kérik az orvosoktól. A fiatalabb nők általában az arcot érintő kezelések miatt keresik fel őket - az orr- és állformázás, illetve a szem alatti karikák eltüntetése érdekli őket. A középkorosztály pedig főként az öregedés jeleit szeretné eltüntetni vagy finomítani, amelyre többféle plasztikai eljárás is rendelkezésükre áll.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Befőzés: betiltották ezt a régóta használt tartósítószert – Mutatjuk, mit használhatsz helyette
D-vitamin
Meglepő, melyik vitamin az emésztés rejtett támasza – Hiánya hamar panaszokat okoz
pajzsmirigy-alulműködés
Korai tünetek, hogy kevés hormont termel a pajzsmirigy – Erre figyelj nőként
hőségriasztás
Hivatalos: meghosszabbítják a hőségriasztást – Mikor lesz vége a kánikulának?
krónikus vénás elégtelenség
Jelek, hogy a láb vénái nem működnek megfelelően – Mutatjuk, mi a legelső tünet
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +35 °C
Minimum: +16 °C

Az ország nagy részén napos idő lesz legfeljebb kevés fátyolfelhők mellett. Ugyanakkor az északnyugati tájak fölé vastagabb fátyolfelhők, illetve délután, estefelé gomolyfelhők is sodródhatnak de ott is inkább csak a határvidéken fordulhat elő egy-egy zápor, esetleg zivatar. Másutt nem lesz csapadék. A délies szél az Észak-Dunántúlon olykor megélénkül, másutt többnyire gyenge vagy mérsékelt marad a légmozgás. Délutánra 31 és 37 fok közé melegszik fel a levegő. Hétfőn a légkörben zajló melegedés miatt melegfronti jellegű hatás érvényesül.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
A horzsolásra hintőport kell szórni. Igaz vagy hamis? – Teszteld a sebkezelési tudásod! Bár egy kisebb sebet látszólag egyszerű ellátni, de könnyű hibázni is. Töltsd ki sebkezelési kvízünket, és derítsd ki, mennyire vagy tisztában az alapvető elsősegélynyújtási szabályokkal!
kvíz
„Lehet hogy demiszexuális vagyok?” – Ezzel a 8 kérdéssel kiderítheted A vonzalom nem mindenkinél működik ugyanúgy. Egyeseknél csak azután jelenik meg, hogy valódi érzelmi kötelék alakult ki bennük – ők a demiszexuálisak. Vajon te is közéjük tartozol? Most kiderítheted.