Problémák, melyeken javíthat a mozgás

Az aktív életmód nemcsak megelőzni segíthet a krónikus egészségügyi problémákat, hanem meggyógyítani is. Éppen ezért soha nem késő elkezdeni az edzéseket, amit kutatási eredmények is bizonyítanak.

Több tanulmány igazolja például, hogy a sport segíthet a vércukorszint szabályozásában. Az izmok glükózt használnak fel, amikor mozgunk, még akkor is, ha esetleg inzulinrezisztensek vagyunk, amitől csökken a vércukorszint. Így megnövekszik a szervezet inzulinérzékenysége, ami a 2-es típusú cukorbetegségben szenvedőknek jó hír. Mivel sok cukorbeteg egyben túlsúlyos is, a legjobb valamilyen alacsony intenzitású mozgásformával kezdeni. Az asztmások esetében a rohamok súlyosságát, illetve gyakoriságát is segíthet csökkenteni a sport. Hogy kinek mennyi és milyen fajta mozgás ideális, egyénenként változhat, de kutatások szerint sok asztmás szervezete a rövid, de magas intenzitású edzésekre reagál jól. Legjobb erről is az orvos véleményét kikérni.

A mozgás nagyszerű, és senki sem vitatja, hogy jó, ha fittek akarunk lenni. A túlzásba vitt vagy nem jól kivitelezett testedzés viszont súlyos következményekkel járhat - az extrém edzés pedig éppen divatban van. Részletekért kattintson !

A libidógondokkal küzdőknek is nagyon jót tesz, ha aktívabb életmódra váltanak. Egy kutatás szerint a középkorú, alacsony libidójú férfiak 9 hónapnyi rendszeres mozgás után jobb szexuális teljesítőképességről, illetve a libidójuk megnövekedéséről számolnak be, és a nők esetében is hasonló a helyzet. A sport ráadásul pszichésen is jót tesz, hiszen a mozgásnak köszönhetően megnövekvő állóképesség, illetve formásabb test az önbizalomra és a testképre is pozitív hatással van, ami szintén kielégítőbbé teheti a nemi életet.

Soha nem késő elkezdeni az edzéseket
Soha nem késő elkezdeni az edzéseket

Az álmatlansággal és kedélybetegséggel küzdők állapotán is sokat javíthat. A pihentető alvás és a rendszeres mozgás között szorosabb a kapcsolat, mint gondolnánk. A sport segít, hogy jobban aludjunk, és ez fordítva is igaz: a megfelelő idejű és minőségű alvás nagyon fontos, hogy legyen energiánk az edzésekhez. Az álmatlanságban szenvedőknek mindenképpen érdemes elkezdeniük a rendszeres mozgást - a hatás valószínűleg nem lesz azonnali, de körülbelül négy hónap után a legtöbbeknél jelentkezik a sport jótékony hatása.

A depresszióban szenvedő emberek számára az egyik legnagyobb kihívás, hogy demotiváltak, de fontos tisztában lenniük vele, hogy ha egy kis erőfeszítést téve ráveszik magukat a sportolásra, akkor javulni fog az állapotuk. A mozgás bizonyítottan csökkenti a szorongást, mivel serkenti az endorfintermelődést és segít elterelni a figyelmet a depresszív gondolatokról.

A demenciát , vagyis az időskori memóriazavart is segíthet megelőzni a testmozgás, mivel serkenti az agyi keringést. Ezen a téren a megelőzésre kell nagy hangsúlyt fektetni - 50 éves kor felett sem késő elkezdeni a sportolást. Ezt a tanácsot a menopauzán áteső nőknek is érdemes megfogadniuk, mivel náluk a hőhullámokat csökkenthetik az edzések, különösen, ha valami olyan mozgásformát választanak, ami közben alaposan megizzadnak. Egy 2015-ös brazil kutatás szerint körülbelül 4 hónap rendszeres edzés már jelentősen csökkentheti a hőhullámok erejét és gyakoriságát.

Forrás: care2.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +10 °C
Minimum: -2 °C

A Nyugat-Dunántúlon egész nap derült idő valószínű, másutt viszont erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, de a legtöbb helyen így is többórás napsütésre lehet számítani. Ez alól az északkeleti megyék lehet kivétel, ott tartósabb lehet a felhőzet. Csapadék nem valószínű. A Dunától keletre megélénkül, a Tiszántúlon olykor meg is erősödik az északi szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 7 és 13 fok között valószínű. Hidegfronti hatásokkal kell számolni az arra érzékenyeknek, lesz viszont sok napsütés, ami segíti a D-vitamin termelődését.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra