Demencia: sokat segíthet a betegeknek az intenzív mozgás

Az intenzív, kifejezetten Alzheimer-kóros betegeknek kifejlesztett edzésprogram nagyon hatékony része lehet a normál rehabilitációnak - állapították meg amerikai kutatók.

Az demenciában szenvedő betegekre .

"A lényeg, hogy ezek a képességek segítenek megőrizni a függetlenséget. A rehabilitáció során olyan alapmozdulatokra koncentráltunk, mint a sétálás vagy egy székből való felállás, emellett nagy hangsúlyt fektettünk az egyensúlygyakorlatokra, melyek szükségesek az elesések veszélyének csökkentésében" - mondta dr. Michael Schwenk, a kutatás vezetője. "Korábban nem volt elegendő bizonyíték arra, hogy az intenzív rehabilitációs programoknak ennyi előnyös hatása van."

A kutatásban 148 idős beteg vett részt, akiket két csoportra osztottak. 74-en a hagyományos rehabilitációs programban vettek részt, 74-en pedig az "emelt szintűben". A fejlődésüket három szempontból vizsgálták: az alsó végtagok ereje, az egyik helyről a másikra mozgás képessége, illetve egyensúlyérzék. Úgy találták, azok, akik intenzívebben mozogtak, négyszer olyan jól teljesítettek, mint akik a hagyományos programban vettek részt.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Befőzés: betiltották ezt a régóta használt tartósítószert – Mutatjuk, mit használhatsz helyette
Így kellene szedni a D-vitamint: egy fontos társáról sokan megfeledkeznek
pajzsmirigy-alulműködés
Korai tünetek, hogy kevés hormont termel a pajzsmirigy – Erre figyelj nőként
hőségriasztás
Hivatalos: meghosszabbítják a hőségriasztást – Mikor lesz vége a kánikulának?
krónikus vénás elégtelenség
Jelek, hogy a láb vénái nem működnek megfelelően – Mutatjuk, mi a legelső tünet
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +33 °C
Minimum: +15 °C

Általában derült vagy felhőtlen idő várható. Csapadék nem lesz. Az északkeleti szél a Tiszántúlon időnként megélénkül, másutt többnyire mérsékelt marad a légmozgás.A hőmérséklet délután 29 és 35, késő este 20, 27 fok között várható. Vasárnap nem érkezik újabb front, a légkörben zajló melegedés azonban kiválthat panaszokat a melegfrontra érzékenyek körében.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
A horzsolásra hintőport kell szórni. Igaz vagy hamis? – Teszteld a sebkezelési tudásod! Bár egy kisebb sebet látszólag egyszerű ellátni, de könnyű hibázni is. Töltsd ki sebkezelési kvízünket, és derítsd ki, mennyire vagy tisztában az alapvető elsősegélynyújtási szabályokkal!
kvíz
„Lehet hogy demiszexuális vagyok?” – Ezzel a 8 kérdéssel kiderítheted A vonzalom nem mindenkinél működik ugyanúgy. Egyeseknél csak azután jelenik meg, hogy valódi érzelmi kötelék alakult ki bennük – ők a demiszexuálisak. Vajon te is közéjük tartozol? Most kiderítheted.