Rusvai Miklós Virológus
Mi történik a szervezetben a 3. oltás után?
A harmadik koronavírus-oltás beadatása után a szervezet újra eredményesen fogja termelni az ellenanyagot, így aki most beoltatta magát, az a negyedik járványhullám végéig már védettséget szerzett - mondta Rusvai Miklós virológus egy interjúban, amely a Magyar Nemzet szerdai számában jelent meg.
"A fertőzöttek száma mindenképpen növekedni fog"
A fertőzöttek száma mindenképpen növekedni fog, az oltás viszont segít abban, hogy kevesebben kerüljenek kórházba és lélegeztetőgépre, illetve kevesebben haljanak bele a koronavírus okozta megbetegedés következményeibe - emelte ki Rusvai Miklós virológus.
Gyógyszerkereső
Olvasd el aktuális cikkeinket!
Emberről emberre is terjedhet a hantavírus – Jelenleg nincs engedélyezett gyógyszer vagy vakcina ellene
A hantavírus-fertőzést elsősorban rágcsálók terjesztik, de egyik vírustörzse emberről emberre is terjedhet. Hatékony kezelési vagy megelőzési módszer azonban egyelőre nincs a betegségre.
A nap túlnyomó részében napos idő lesz fátyol- és gomolyfelhőkkel, de a gomolyok időszakosan jobban összeállhatnak. Az ország északkeleti harmadán kisebb zápor előfordulhat. Az északnyugati szél időnként erős lesz.A hőmérséklet délután 15, 20, késő este 9, 15 fok között várható. A hidegfront elvonultával megszűnik a fronthatás. Szerdán már anticiklon határozza meg időjárásunkat, így a frontérzékenyek szervezete is pihenhet.