Koronavírus Veszély
Koronavírus: mennyire kockázatos most egy utazás?
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint a koronavírus-járvány második hullámának kirobbanása a tavaly nyári turizmus számlájára írható, ezért idén nagyobb óvatosságra intenek mindenkit a szakértők. Ennek ellenére az utazási kedv kifejezetten megnőtt az utóbbi időszakban.
Koronavírus: ezen a 8 helyen óriási a baj
Afrikának nagyobb szüksége van most a védőoltásokra, mint valaha volt - hívta fel a figyelmet az Egészségügyi Világszervezet (WHO). Az adatok szerint ugyanis a kontinens több országában is jelentősen nőtt az új koronavírus-fertőzöttek száma, így hamarosan kirobbanhat a harmadik hullám.
Koronavírus: felemás hírek az indai mutánsról
Az új típusú koronavírus először Indiában azonosított, Delta néven nyilvántartott változata jóval könnyebben terjed az eddigi variánsoknál. Megjelenését azonban nem követte a kórházi kezelést igénylő súlyos megbetegedések számának emelkedése - közölte Matt Hancock, a brit egészségügyi miniszter.
Gyógyszerkereső
Olvasd el aktuális cikkeinket!
Jobb sportteljesítmény, erősebb szív – és ez csak kettő a rendszeres céklafogyasztás előnyeiből
A cékla nem véletlenül vált igazi „szuperzöldséggé”: támogatja a szív- és érrendszert, hozzájárulhat a sportteljesítmény javításához, védi a sejteket, és az emésztésnek is jót tesz. Ha rendszeresen szerepel az étrendben, sokat tehet az általános jóllétért.
Észak felől szakadozott frontális felhőzet vonul át az országon, amely mögött napközben csak kevés felhő zavarhatja időszakosan a napsütést. Hózápor helyenként előfordulhat. A nyugati, északnyugati szelet élénk, olykor erős lökések kísérik, de a magasabban fekvő helyeken, illetve hózáporok környezetében viharossá is fokozódhat a szél. A hőmérséklet kora délután 0 és +5, késő este -6 és 0 fok között alakul. Egy hidegfront érkezése az arra érzékenyeknél fokozhatja a kellemetlen panaszokat.