
Flurona


Flurona: mit tegyünk, ha érintettek vagyunk?
Izrael és az USA is beszámolt már több olyan esetről, amikor a beteg egy időben szenvedett az influenza- és a koronavírus-fertőzéstől. Az együttes fertőzés a flurona nevet kapta. Nézzük, milyen gyakori és mennyire veszélyes ez a kórkép, illetve mit tehetünk a megelőzés vagy a mielőbbi felépülés érdekében.


Még nem késő kérni az influenzaoltást (2)
A rendelkezésre álló 1,3 millió adag térítésmentes influenza elleni oltóanyag 49,1 százalékát, mintegy 638 ezer adagot használtak fel január 3-ig - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) csütörtökön. A 3 év alatti kisgyermekek számára fenntartott négyezer adag vakcina 63,5 százaléka fogyott el eddig.


Rusvai: bármelyikünket utolérheti a flurona
A flurona bárkit utolérhet, ezért is fontos, hogy mindenki beoltassa magát koronavírus ellen, míg főleg a rizikócsoportba tartozók lehetőleg az influenza elleni vakcinát is vegyék fel, figyelmeztetett Rusvai Miklós virológus. A szakember az egyre nagyobb teret nyerő omikron variánsról is elárult egy fontos információt.


Falus szerint ez a legnagyobb baj az omikronnal
Gyorsan szaporodik a koronavírus omikron variánsa, így a közeljövőben nagyon sokan lesznek egyszerre betegek - erről is beszélt egy friss tévéinterjúban Falus Ferenc korábbi országos tiszti főorvos. Felhívta a figyelmet továbbá a maszkviselés és az oltás fontosságára is.



Gyógyszerkereső
Olvassa el aktuális cikkeinket!


Fertőzések, amelyek károsíthatják a magzatot
Toxoplazmózis, rózsahimlő, herpesz, szifilisz, HIV-fertőzés – csak néhány azok közül a fertőzések közül, amelyek komoly gondokat okozhatnak, amennyiben az anya a várandósság vagy a szülés során megfertőzi a babát. A gyermekáldás tudatos tervezésével és kellő elővigyázatossággal azonban megelőzhetjük a bajt.




Frontérzékeny? Vírus stresszes?
Gyors segítség a szakértőtől!
Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával!
Nyugaton és északon lehet több a felhő, ott kis eséllyel zápor vagy zivatar is lehet, máshol viszont folytatódik a napos, száraz idő tikkasztó meleggel. Élénk délkeleti szél mellett 32, 37 fokos maximumhőmérsékleteket mérhetünk. Kedden a hőség veszi igénybe a szervezetet. Az alvásproblémák mellett a fáradékonyság és a nyűgösség is nagyon gyakori. A szívbetegeket és az időseket különösen nagy terhelés éri, nekik mindenféle megerőltetés kerülendő! Sokan fejfájást is tapasztalhatnak. A déli órákban fennáll a napszúrás és a hőguta veszélye, a tűző nap kerülendő! Fontos a rendszeres folyadékpótlás! A légszennyezettség közepes, kissé növekszik. A légnyomás alig változik.