Üvegszilánkos ebédet kaptak a diákok egy Tolna megyei iskolában

Üvegszilánkot és konyhai dörzsiből származó fémdarabokat találtak az iregszemcsei általános iskola menzáján felszolgált ebédben – számolt be a történtekről az ATV Híradó csütörtökön.

A tudósítás szerint néhány gyerek meg is sérült evés közben az idegen tárgyak miatt. Egyikük például sírva szaladt édesanyjához, miután érezte, hogy valami felsértette a száját, majd a seb erősen vérezni kezdett. „Hál' Istennek a fiamnak nem lett nagyobb baja, csak a nyelve alatt picit megbökte” – árulta el az ATV Híradónak név nélkül nyilatkozó szülő. Elmondta, az eset után az egyik tanár azonnal kérdőre vonta a konyhai alkalmazottakat, ők azonban nem tudtak választ adni arra, hogyan kerülhetett a veszélyes szennyeződés az ételbe.

Az ügyben mind a Nemzeti Élelmiszerlánc-Biztonsági Hivatal (Nébih), mind a rendőrség eljárást indított. A szerkesztőség megkeresésére utóbbi hatóság annyit árult el, hogy a Tamási Rendőrkapitányság bűnügyi osztálya ismeretlen tettes ellen indított büntetőeljárást foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt. Az ATV Híradónak nyilatkozva dr. Vajda Péter, a pécsi gyermekklinika gyermeksebésze elmondta, a mostani esetet komolyabb sérülés nélkül megúszták a gyerekek, de előfordulhatott volna olyan helyzet is, amely műtéti beavatkozást tett volna szükségessé.

Borítókép: illusztráció, Getty Images

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

magnézium szedése
Magnézium: mikor vegyük be, hogy nyugodtan aludjunk tőle? Szakértő elárulta a titkot
fogyás
Diétaelmélet: mikor és mitől indul be a fogyás?
női anatómia
Meglepően sok nő nem tudja, hány testnyílása van odalent
Azonnali, tartós és pusztító fájdalom: a legmérgezőbb emlős horror csípést okoz
Itt látszik a laborleleteden, ha már károsodott a veséd
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +21 °C
Minimum: +3 °C

A reggel még felhős tájakon is csökken a felhőzet, és napközben már mindenütt napos, gomolyfelhős idő várható. Csapadék nem lesz. Az északkeleti szelet elsősorban hazánk keleti felén kísérhetik élénk, néhol erős lökések.A legmagasabb nappali hőmérséklet 19 és 25 fok között várható, a nyugati országrészben lesz melegebb. Fronthatás nem várható, így a frontérzékenyek szervezete is pihenhet.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Kvíz: felismered a stressz testi jeleit? – Bőrtünetek is árulkodhatnak a túlhajszoltságról Alvászavar, kimerültség, ingerlékenység – sokszor észre sem vesszük, hogy mindezek hátterében a stressz áll. Vajon mennyit tudsz arról, hogyan hat a szervezetünkre a mindennapi feszültség? Teszteld magad kvízünkkel!
kvíz
Kvíz: a hüvely öntisztuló szerv. Igaz vagy hamis? – Teszteld, mennyire ismered a női testet! A női egészséggel kapcsolatban rengeteg félreértés és makacs tévhit kering. Kiszúrnád a leggyakoribbakat? Tedd próbára magad kvízünkben!