Újra elindult a Gyógyvarázs program

Hetedik alkalommal pályázhatnak a gyermek-egészségügyi intézmények műszerekre, segédeszközökre a K&H Gyógyvarázs program keretében. A pályázat keretösszege 25 millió forint, melyből az intézmények 5-5 millió forint értékben kaphatnak a gyógyító munkához elengedhetetlen eszközökből. A pályázat benyújtásának határideje szeptember 17.

A programban minden évben kiemelnek egy-egy területet: idén a gyermekpulmonológiai és a gyermek-traumatológiai osztályok pályázatait fokozott figyelemmel bírálják el (ám ez nem jelenti, hogy más osztályok nem pályázhatnak). A zsűri szakmai tagokból, a bank, illetve a média képviselőiből áll.

A pályázat indulását rendhagyó sajtótájékoztatón hirdették ki, a Péterfy Sándor utcai Kórház, Rendelőintézet és Baleseti Központ Gyermek-traumatológiai Osztályán. Dr. Kassai Tamás, az osztály vezető főorvosa bemutatta azokat az új módszereket, eszközöket, mellyel a gyerekek sürgősségi ellátása gyorsabban, kevesebb fájdalommal, sokszor műtétek és altatás nélkül történhet meg.

A részletes pályázati kiírás a bank internetes oldalán olvasható.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

hasnyálmirigy
Ebből tudhatod, hogy a hasnyálmirigyed már nem sokáig bírja
rostbevitel
10 olcsó étel, amivel jó sok rostot vihetsz a szervezetbe – Ezek legyenek mindig a kamrában
elhízás
Fogyasztószerek Magyarországon: ez az 5 gyógyszer érhető el ma az elhízás ellen – Mutatjuk, mit tudnak
demencia
Ennél a vércsoportnál nagyobb a demencia rizikója
tojásfogyasztás
Kiderült, hogyan a legegészségesebb a tojás – Így szívódik fel belőle a legtöbb D-vitamin
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +14 °C
Minimum: +3 °C

Általában napos idő várható erőteljes gomolyfelhő-képződéssel. A gomolyok össze is állnak, illetve szétterülnek, ezáltal napközben erősen felhős időszakok is lesznek. Csapadék nem várható. Az északkeleti szél sokfelé lesz élénk, olykor erős. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 15 fok között valószínű. Késő estére 2 és 8 fok közé hűl le a levegő. A szerdán térségünkbe érkezett hidegfront orvosmeteorológiai hatása csütörtökön is érezhető marad, de fokozatosan gyengül.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Narancs vagy paprika: melyikben van több C-vitamin? – Tedd próbára tudásod kvízünkben! Közismert, hogy naponta legalább ötször kellene zöldséget-gyümölcsöt fogyasztanunk. Azt is tudod azonban, hogy milyen tápanyagokat rejtenek növényi élelmiszereink? Kvízünk segítségével most tesztelheted a tudásod!
kvíz
A lenyelt rágógumi évekig a gyomorban marad: igaz vagy hamis? – Teszteld a tudásod! Számos tévhit és félreértés kering a köztudatban az emberi test működéséről és egészségünk megőrzéséről. Te felismernéd a leggyakoribb mítoszokat? Tedd próbára tudásod alábbi kvízünkben!