Nagy bajban vannak a kórházak

Egy hónap alatt 4,5 milliárd forinttal, 46 milliárd forintra nőtt a kórházak július végi tartozásállománya. A szakértő úgy gondolja, ha a kormány nem tesz valamit, az adósság év végére akár a 60 milliárdot is meghaladhatja.

Tovább halmozódtak az egészségügyi intézményekben a kifizetetlen számlák, a kórházak már kilenc hónapja nem fizetnek a medtech beszállítóknak - írja a vg.hu a Magyar Államkincstár (MÁK) adataira hivatkozva. A kórházak július végi tartozásállománya egy hónap alatt 4,5 milliárd forinttal, 46 milliárd forintra nőtt.

60 milliárd forint fölé nőhet az adósság

Óriásit nőttek a kórházi várólisták - részletek itt .

A lap megkereste az ügyben Rásky Lászlót, a legnagyobb kórházimedicina-beszállítókat tömörítő szervezet, az Orvostechnikai Szövetség (OSZ) főtitkárát, aki azt mondta: "A hitelezők száma nem változik érdemben, az intézmények körülbelül 4,5 ezer beszállítónak tartoznak, de az adósság júliusi végi szintje megegyezik a tavaly novemberivel." A főtitkár attól tart, hogy ha a kormány nem intézkedik mihamarabb az adósság rendezéséről, az az év végére bőven 60 milliárd forint fölé nőhet.

Rásky László arról is beszélt, hogy a kisebb medicinavállalkozások már nagyon nehezen működnek a kifizetetlen számlák miatt - ennek az az egyik legfőbb oka, hogy a pandémia a gazdaság többi szereplőjével együtt az egészségipari vállalkozásokat is megviselte. "Mihamarabb szükség lenne az egészségügyi intézmények finanszírozásának újragondolására és adósságuk rendezésére" - emelte ki a főtitkár, aki hozzátette: az OSZ a nyár végén formális tárgyalásokat kezdeményez az illetékes kormányszervekkel.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

Ekkor kell átállítani az órákat – idén könnyű eltéveszteni
A 10 legjobb kutyafajta kisgyerekes családoknak – Kistestűtől a nagytestűig
szívbarát étrend
Így védd a szívedet egyetlen gyümölccsel – már napi fél is elég belőle
grapefruit
Ez a kedvelt gyümölcs többet árthat, mint használ
szív egészsége
Nem a séta és nem a bicikli: ez a mozgás a legjobb a szívnek
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +13 °C
Minimum: +4 °C

Általában erősen felhős vagy borult lesz az ég, az ország északkeleti felén azonban lehetnek vékonyodások, szakadozások a felhőzetben. Az ország délnyugati felén tartós csapadékra kell számítani, az esőt a Nyugat-Dunántúlon és a Bakonyban hajnalra havas eső, (tapadó) hó válthatja fel, de síkvidéken nem valószínű megmaradó hó, legfeljebb a nyugati határvidéken jöhet össze vékony, átmeneti, olvadozó hóréteg. Nyugaton a hegyvidéki területeken viszont jelentősebb hótakaró alakulhat ki. Keleten, északkeleten kisebb a csapadék esélye. A Dunántúlon viharos, nyugaton erősen viharos lökések kísérik az északi szelet, míg hajnalra északkelet felől is egyre nagyobb területen is megerősödik, viharossá fokozódik az északkeleti szél.A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 1 és 10 fok között valószínű, nyugaton az alacsonyabb értékekkel. Csütörtökön hidegfront vonul át az országon.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Kvíz: a lázat mindig csillapítani kell. Igaz vagy hamis? – Te átmennél ezen a teszten? A láz az egyik leggyakoribb, egyben a legtöbb félreértés által övezett egészségügyi panasz. Te mennyire vagy jártas a témában? Teszteld kvízünk segítségével!
kvíz
Kvíz: mennyi a normál vérnyomás felnőtteknél? – Teszteld a tudásod! Sokan csak akkor foglalkoznak a vérnyomásukkal, amikor már problémát okoz, pedig a legnagyobb veszély épp az, hogy sokáig észrevétlen marad.